Mistrovství světa v házené žen 2019 představovalo 24. ročník ženského světového šampionátu v házené, který probíhal od 30. listopadu do 15. prosince 2019. Turnaj, na němž startovalo dvacet čtyři reprezentačních týmů ve čtyřech základních skupinách, organizovala Mezinárodní házenkářská federace. Nizozemsko získalo svůj první titul poté, co ve finále porazilo Španělsko.
Dějiště
Šampionát probíhal v pěti arénách japonských měst.
Higashi-ku | Minami-ku | Nishi-ku |
Park Dome Kumamoto Kapacita: 10,000 | Aqua Dome Kumamoto Kapacita: 6,400 | Kumamoto Prefectural Gymnasium Kapacita: 3,400 |
| | |
Jacuširo | Jamaga |
Yatsushiro General Gymnasium Kapacita: 2,500 | Yamaga City Overall Gymnasium Kapacita: 2,100 |
| |
Základní skupiny
Skupina A
30. listopadu 2019 | Srbsko | 32–25 | Angola | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (16–12) | |
| souhrn | |
30. listopadu 2019 | Norsko | 47–16 | Kuba | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (25–9) | |
| souhrn | |
2. prosince 2019 | Kuba | 27–46 | Srbsko | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (11–25) | |
| souhrn | |
2. prosince 2019 | Angola | 28–35 | Nizozemsko | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (12–17) | |
| souhrn | |
2. prosince 2019 | Slovinsko | 20–36 | Norsko | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (12–13) | |
| souhrn | |
3. prosince 2019 | Nizozemsko | 51–23 | Kuba | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (22–11) | |
| souhrn | |
3. prosince 2019 | Slovinsko | 24–33 | Angola | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (12–16) | |
| souhrn | |
3. prosince 2019 | Norsko | 28–25 | Srbsko | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (13–12) | |
| souhrn | |
5. prosince 2019 | Kuba | 26–39 | Slovinsko | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (15–17) | |
| souhrn | |
5. prosince 2019 | Srbsko | 23–36 | Nizozemsko | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (12–20) | |
| souhrn | |
5. prosince 2019 | Norsko | 30–24 | Angola | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (13–12) | |
| souhrn | |
6. prosince 2019 | Srbsko | 29–27 | Slovinsko | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (12–11) | |
| souhrn | |
6. prosince 2019 | Angola | 40–30 | Kuba | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (20–16) | |
| souhrn | |
6. prosince 2019 | Nizozemsko | 30–28 | Norsko | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (14–18) | |
| souhrn | |
Skupina B
30. listopadu 2019 | Dánsko | 37–12 | Austrálie | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (17–4) | |
| [ souhrn] | |
1. prosince 2019 | Jižní Korea | 26–26 | Dánsko | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (13–10) | |
| souhrn | |
3. prosince 2019 | Dánsko | 25–26 | Německo | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (11–13) | |
| souhrn | |
4. prosince 2019 | Dánsko | 24–18 | Brazílie | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (11–9) | |
| souhrn | |
6. prosince 2019 | Francie | 18–20 | Dánsko | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (7–9) | |
| souhrn | |
Skupina C
30. listotadu 2019 | Černá Hora | 29–25 | Senegal | Yatsushiro General Gymnasium, Jacuširo |
| (14–15) | |
| souhrn | |
30. listotadu 2019 | Rumunsko | 16–31 | Španělsko | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (9–16) | |
| souhrn | |
30. listotadu 2019 | Maďarsko | 39–15 | Kazachstán | Yatsushiro General Gymnasium, Jacuširo |
| (22–8) | |
| souhrn | |
1. prosince 2019 | Kazachstán | 21–30 | Černá Hora | Yatsushiro General Gymnasium, Jacuširo |
| (11–13) | |
| souhrn | |
1. prosince 2019 | Španělsko | 29–25 | Maďarsko | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (18–13) | |
| souhrn | |
1. prosince 2019 | Senegal | 24–29 | Rumunsko | Yatsushiro General Gymnasium, Jacuširo |
| (12–15) | |
| souhrn | |
3. prosince 2019 | Maďarsko | 24–25 | Černá Hora | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (12–13) | |
| souhrn | |
3. prosince 2019 | Španělsko | 29–20 | Senegal | Yatsushiro General Gymnasium, Jacuširo |
| (14–13) | |
| souhrn | |
3. prosince 2019 | Rumunsko | 22–20 | Kazachstán | Yatsushiro General Gymnasium, Jacuširo |
| (14–11) | |
| souhrn | |
4. prosince 2019 | Černá Hora | 27–26 | Rumunsko | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (11–12) | |
| souhrn | |
4. prosince 2019 | Kazachstán | 16–43 | Španělsko | Yatsushiro General Gymnasium, Jacuširo |
| (11–19) | |
| souhrn | |
4. prosince 2019 | Maďarsko | 30–20 | Senegal | Yatsushiro General Gymnasium, Jacuširo |
| (17–9) | |
| souhrn | |
6. prosince 2019 | Senegal | 30–20 | Kazachstán | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (15–7) | |
| souhrn | |
Skupina D
30. listopadu 2019 | Japonsko | 24–20 | Argentina | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (14–10) | |
| souhrn | |
30. listopadu 2019 | Rusko | 26–11 | Čína | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (13–6) | |
| souhrn | |
30. listopadu 2019 | Švédsko | 26–16 | DR Kongo | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (11–8) | |
| souhrn | |
2. prosince 2019 | Argentina | 22–35 | Rusko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (12–17) | |
| souhrn | |
2. prosince 2019 | DR Kongo | 16–28 | Japonsko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (9–17) | |
| souhrn | |
2. prosince 2019 | Čína | 19–32 | Švédsko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (7–16) | |
| souhrn | |
3. prosince 2019 | Rusko | 34–13 | DR Kongo | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (19–7) | |
| souhrn | |
3. prosince 2019 | Čína | 28–34 | Argentina | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (13–18) | |
| souhrn | |
3. prosince 2019 | Švédsko | 34–26 | Japonsko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (20–13) | |
| souhrn | |
5. prosince 2019 | DR Kongo | 25–24 | Čína | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (10–11) | |
| souhrn | |
5. prosince 2019 | Japonsko | 23–33 | Rusko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (16–16) | |
| souhrn | |
5. prosince 2019 | Švédsko | 30–23 | Argentina | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (14–11) | |
| souhrn | |
6. prosince 2019 | Japonsko | 35–18 | Čína | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (17–8) | |
| souhrn | |
6. prosince 2019 | Argentina | 25–16 | DR Kongo | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (9–13) | |
| souhrn | |
6. prosince 2019 | Rusko | 30–22 | Švédsko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (16–12) | |
| souhrn | |
Hlavní skupina
Skupina 1
8. prosince 2019 | Srbsko | 36–33 | Jižní Korea | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (21–16) | |
| souhrn | |
8. prosince 2019 | Nizozemsko | 23–25 | Německo | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (12–11) | |
| souhrn | |
8. prosince 2019 | Norsko | 22–19 | Dánsko | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (12–9) | |
| souhrn | |
9. prosince 2019 | Německo | 28–29 | Srbsko | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (17–19) | |
| souhrn | |
9. prosince 2019 | Dánsko | 27–24 | Nizozemsko | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (14–9) | |
| souhrn | |
9. prosince 2019 | Jižní Korea | 25–36 | Norsko | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (10–20) | |
| souhrn | |
11. prosince 2019 | Srbsko | 26–26 | Dánsko | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (14–11) | |
| souhrn | |
11. prosince 2019 | Norsko | 32–29 | Německo | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (17–16) | |
| souhrn | |
Skupina 2
8. prosince 2019 | Rumunsko | 18–27 | Rusko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (10–10) | |
| souhrn | |
8. prosince 2019 | Španělsko | 28–28 | Švédsko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (14–8) | |
| souhrn | |
10. prosince 2019 | Rusko | 35–28 | Černá Hora | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (17–16) | |
| souhrn | |
10. prosince 2019 | Japonsko | 31–33 | Španělsko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (13–17) | |
| souhrn | |
10. prosince 2019 | Švédsko | 34–22 | Rumunsko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (14–9) | |
| souhrn | |
11. prosince 2019 | Španělsko | 26–36 | Rusko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (12–16) | |
| souhrn | |
11. prosince 2019 | Rumunsko | 20–37 | Japonsko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (8–18) | |
| souhrn | |
11. prosince 2019 | Černá Hora | 26–23 | Švédsko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (12–12) | |
| souhrn | |
Prezidentský pohár
O 21.–24. místo semifinále
8. prosince 2019 | Kuba | 45–25 | Argentina | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (25–16) | |
| souhrn | |
8. prosince 2019 | Kazachstán | 29–23 | Čína | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (16–15) | |
| souhrn | |
Zápas o 23. místo
9. prosince 2019 | Austrálie | 15–33 | Čína | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (7–17) | |
| souhrn | |
Zápas o 21. místo
9. prosince 2019 | Kuba | 33–31 | Kazachstán | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (15–14) | |
| souhrn | |
O 17.–20. místo semifinále
8. prosince 2019 | Slovinsko | 19–32 | Brazílie | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (9–18) | |
| souhrn | |
8. prosince 2019 | Senegal | 28–23 | DR Kongo | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (16–9) | |
| souhrn | |
Zápas o 19. místo
9. prosince 2019 | Slovinsko | 29–27 | DR Kongo | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (14–13) | |
| souhrn | |
Zápas o 17. místo
9. prosince 2019 | Brazílie | 22–18 | Senegal | Kumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku |
| (13–9) | |
| souhrn | |
O 13.–16. místo semifinále
8. prosince 2019 | Angola | 17–28 | Francie | Aqua Dome Kumamoto, Minami-ku |
| (9–9) | |
| souhrn | |
8. prosince 2019 | Maďarsko | 34–26 | Argentina | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (19–12) | |
| souhrn | |
Zápas o 15. místo
9. prosince 2019 | Argentina | 27–30 | Angola | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (17–13) | |
| souhrn | |
Zápas o 13. místo
9. prosince 2019 | Maďarsko | 21–26 | Francie | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (12–12) | |
| souhrn | |
Vyřazovací fáze
Semifinále
13. prosince 2019 | Rusko | 32–33 | Nizozemsko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (16–16) | |
| souhrn | |
13. prosince 2019 | Norsko | 22–28 | Španělsko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (13–13) | |
| souhrn | |
Zápas o 7. místo
13. prosince 2019 | Německo | 24–35 | Švédsko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (13–18) | |
| souhrn | |
Zápas o 5. místo
13. prosince 2019 | Srbsko | 26–28 | Černá Hora | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (12–13) | |
| souhrn | |
Zápas o bronz
15. prosince 2019 | Norsko | 28–33 | Rusko | Park Dome Kumamoto, Higashi-ku |
| (15–18) | |
| souhrn | |
Finále
Konečné pořadí
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2019 World Women's Handball Championship na anglické Wikipedii.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa v házené žen 2019 na Wikimedia Commons
- Mistrovství světa v házené žen 2019[nedostupný zdroj] – oficiální stránky
Medailistky – Mistrovství světa v házené žen 2019 |
|
Nizozemsko | Jessy Kramer • Laura van der Heijden • Debbie Bont • Lois Abbinghová • Larissa Nüsser • Danick Snelder • Bo van Wetering • Delaila Amega • Kelly Dulferová • Merel Freriks • Inger Smits • Martine Smeets • Angela Malestein • Rinka Duijndam • Tess Westerová • Dione Housheer • Estavana Polman |
|
Španělsko | Marta López • María Núñez • Silvia Arderíus • Elisabet Cesáreo • Silvia Navarro • Jennifer Gutiérrez Bermejo • Maitane Etxeberria • Nerea Pena • Lara González Ortega • Soledad López • Alicia Fernández • Almudena Rodríguez • Ainhoa Hernández • Darly de Paula • Alexandrina Cabral • Mireya González |
|
Rusko | Anna Sedoykina • Polina Kuznetsova • Anna Sen • Olga Gorshenina • Anastasia Lagina • Anna Vyakhireva • Vladlena Bobrovníková • Kseniya Makeyeva • Elena Mikhaylichenko • Olga Fomina • Yana Zhilinskayte • Elizaveta Malashenko • Julia Managarová • Kristina Kozhokar • Anastasia Illarionova • Yaroslava Frolova • Victoriya Kalinina |
Portály: Sport