Seznam medailistů na letních olympijských hrách v silniční cyklistice – muži vyřazené disciplíny
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Vyřazené disciplíny
Družstvo - hromadný start
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1912 | Švédsko (SWE) Erik Friborg Ragnar Malm Axel Persson Algot Lönn | Velká Británie (GBR) Frederick Grubb Leonard Meredith Charles Moss William Hammond | Spojené státy americké (USA) Carl Schutte Alvin Loftes Albert Krushel Walter Martin |
LOH 1920 | Francie (FRA) Achille Souchard Fernand Canteloube Georges Detreille Marcel Gobillot | Švédsko (SWE) Harry Stenqvist Sigfrid Lundberg Ragnar Malm Axel Persson | Belgie (BEL) Albert Wyckmans Albert De Bunné Jean Janssens André Vercruysse |
LOH 1924 | Francie (FRA) Armand Blanchonnet René Hamel Georges Wambst | Belgie (BEL) Henri Hoevenaers Alphonse Parfondry Jean van den Bosch | Švédsko (SWE) Gunnar Sköld Erik Bohlin Ragnar Malm |
LOH 1928 | Dánsko (DEN) Henry Hansen Orla Jørgensen Leo Nielsen | Velká Británie (GBR) Jack Lauterwasser John Middleton Frank Southall | Švédsko (SWE) Gösta Carlsson Erik Jansson Georg Johnsson |
LOH 1932 | Itálie (ITA) Giuseppe Olmo Attilio Pavesi Guglielmo Segato | Dánsko (DEN) Henry Hansen Leo Nielsen Frode Sørensen | Švédsko (SWE) Arne Berg Bernhard Britz Sven Höglund |
LOH 1936 | Francie (FRA) Robert Charpentier Robert Dorgebray Guy Lapébie | Švýcarsko (SUI) Edgar Buchwalder Ernst Nievergelt Kurt Ott | Belgie (BEL) Auguste Garrebeek Armand Putzeys François Vandermotte |
LOH 1948 | Belgie (BEL) Léon Delathouwer Eugène Van Roosbroeck Lode Wouters | Velká Británie (GBR) Robert John Maitland Ian Scott Gordon Thomas | Francie (FRA) José Beyaert Jacques Dupont Alain Moineau |
LOH 1952 | Belgie (BEL) Robert Grondelaers André Noyelle Lucien Victor | Itálie (ITA) Dino Bruni Gianni Ghidini Vincenzo Zucconelli | Francie (FRA) Jacques Anquetil Claude Rouer Alfred Tonello |
LOH 1956 | Francie (FRA) Arnaud Geyre Maurice Moucheraud Michel Vermeulin | Velká Británie (GBR) Arthur Brittain William Holmes Alan Jackson | Tým sjednoceného Německa (EUA) Reinhold Pommer Gustav-Adolf Schur Horst Tüller |
Časovka družstev
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1960 | Itálie (ITA) Livio Trapè Antonio Bailetti Ottavio Cogliati Giacomo Fornoni | Německo (GER) Gustav-Adolf Schur Egon Adler Erich Hagen Günter Lörke | Sovětský svaz (URS) Alexej Petrov Viktor Kapitonov Jevgenij Klevcov Jurij Melichov |
LOH 1964 | Nizozemsko (NED) Bart Zoet Evert Dolman Gerben Karstens Jan Pieterse | Itálie (ITA) Ferruccio Manza Severino Andreoli Luciano Dalla Bona Pietro Guerra | Švédsko (SWE) Sture Pettersson Sven Hamrin Erik Pettersson Gösta Pettersson |
LOH 1968 | Nizozemsko (NED) Joop Zoetemelk Fedor den Hertog Jan Krekels René Pijnen | Švédsko (SWE) Sture Pettersson Tomas Pettersson Erik Pettersson Gösta Pettersson | Itálie (ITA) Pierfranco Vianelli Giovanni Bramucci Vittorio Marcelli Mauro Simonetti |
LOH 1972 | Sovětský svaz (URS) Valerij Jardy Gennadij Komnatov Valerij Lichačev Boris Šuchov | Polsko (POL) Ryszard Szurkowski Edward Barcik Lucjan Lis Stanisław Szozda | |
LOH 1976 | Sovětský svaz (URS) Aavo Pikkuus Valerij Čaplygin Anatolij Čukanov Vadimir Kaminskij | Polsko (POL) Ryszard Szurkowski Tadeusz Mytnik Mieczysław Nowicki Stanisław Szozda | Dánsko (DEN) Jørn Lund Verner Blaudzun Gert Frank Jørgen Hansen |
LOH 1980 | Sovětský svaz (URS) Jurij Kaširin Oleg Logvin Sergej Šelpakov Anatolij Jarkin | Německá demokratická republika (GDR) Falk Boden Bernd Drogan Olaf Ludwig Hans-Joachim Hartnick | Československo (TCH) Michal Klasa Vlastibor Konečný Alipi Kostadinov Jiří Škoda |
LOH 1984 | Itálie (ITA) Marcello Bartalini Marco Giovannetti Eros Poli Claudio Vandelli | Švýcarsko (SUI) Alfred Achermann Richard Trinkler Laurent Vial Benno Wiss | Spojené státy americké (USA) Ron Kiefel Clarence Knickman Davis Phinney Andrew Weaver |
LOH 1988 | Německá demokratická republika (GDR) Jan Schur Uwe Ampler Mario Kummer Maik Landsmann | Polsko (POL) Andrzej Sypytkowski Joachim Halupczok Zenon Jaskuła Marek Leśniewski | Švédsko (SWE) Michel Lafis Anders Jarl Björn Johansson Jan Karlsson |
LOH 1992 | Německo (GER) Michael Rich Bernd Dittert Christian Meyer Uwe Peschel | Itálie (ITA) Andrea Peron Flavio Anastasia Luca Colombo Gianfranco Contri | Francie (FRA) Jean-Louis Harel Hervé Boussard Didier Faivre-Pierret Philippe Gaumont |
Externí odkazy
- (anglicky) Přehled medailistů - muži družstva - hromadný start
- (anglicky) Přehled medailistů - muži časovka družstev
Cyklistika na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Athény 1896 • Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Cyklistika