Sjednocený tým na Letních olympijských hrách 1992
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | EUN | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Sovětský olympijský výbor | ||||||||
Vlajkonoši | Alexandr Karelin |
Sjednocený tým na Letních olympijských hrách 1992 ve španělské Barceloně reprezentovala výprava 475 sportovců. Tým tvořilo 310 mužů a 165 žen, kteří soutěžili ve 27 sportovních disciplínách.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Disciplína |
---|---|---|---|
Zlato | Vitalij Ščerbo | Sportovní gymnastika | Muži víceboj – jednotlivci |
Zlato | Vitalij Ščerbo Hryhorij Misutin Walery Belenki Ihor Korobcziński Aleksiej Woropajew Rustam Šaripov | Sportovní gymnastika | Družstvo mužů |
Zlato | Vitalij Ščerbo | Sportovní gymnastika | Muži přeskok |
Zlato | Vitalij Ščerbo | Sportovní gymnastika | Muži kruhy |
Zlato | Vitalij Ščerbo | Sportovní gymnastika | Muži bradla |
Zlato | Vitalij Ščerbo | Sportovní gymnastika | Muži kůň našíř |
Zlato | Taťjana Gucuová | Sportovní gymnastika | Ženy víceboj – jednotlivci |
Zlato | Taťjana Gucuová Světlana Boginská Taťjana Lysenková Róża Galijewa Jelena Grudniewa Oksana Čusovitinová | Sportovní gymnastika | Družstvo žen |
Zlato | Taťjana Lysenková | Sportovní gymnastika | Ženy kladina |
Zlato | Olexandra Tymošenková | Moderní gymnastika | Ženy víceboj jednotlivkyň |
Zlato | Davit Chachaleišvili | Judo | Muži nad 95 kg |
Zlato | Nazim Husejnov | Judo | Muži do 60 kg |
Zlato | Dmitrij Dovgaljonok Alexandr Masejkov | Kanoistika | Muži C-2 500 m |
Zlato | Jelena Żirko Jelena Baranowa Irina Guerlic Jelena Tornikidou Jelena Szwajbowicz Marina Tkaczenko Irina Minch Jelena Kudaszowa Irina Sumnikowa Elen Bounatiants Natalia Zasulskaja Swietłana Zabołujewa | Basketbal | Turnaj žen |
Zlato | Jelena Romanovová | Atletika | Ženy běh na 3000 m |
Zlato | Valentina Jegorovová | Atletika | Ženy maratonský běh |
Zlato | Jelena Ruzina Ludmiła Dżygałowa Olga Nazarovová Olga Bryzginová Lilija Nurutdinovová Marina Šmoninová | Atletika | Ženy štafeta 4 × 400 m |
Zlato | Světlana Kriveljovová | Atletika | Ženy vrh koulí |
Zlato | Andrej Perlov | Atletika | Muži chůze na 50 km |
Zlato | Maxim Tarasov | Atletika | Muži skok o tyči |
Zlato | Andrej Abduvalijev | Atletika | Muži hod kladivem |
Zlato | Andrej Lavrov Igor Wassiliew Jurij Gawriłow Andriej Barbacziński Sergiej Bebeczko Walerij Gopin Wassilij Kudinow Talant Dujšebajev Michaił Jakimowicz Oleg Grebniew Oleg Kisseliew Igor Czumak | Házená | Turnaj mužů |
Zlato | Alexandr Popov | Plavání | Muži 50 m volný způsob |
Zlato | Alexandr Popov | Plavání | Muži 100 m volný způsob |
Zlato | Jevgenij Sadovyj | Plavání | Muži 200 m volný způsob |
Zlato | Jevgenij Sadovyj | Plavání | Muži 400 m volný způsob |
Zlato | Dmitrij Łepikow Władimir Pyszczenko Wieniamin Tajanowicz Jevgenij Sadovyj | Plavání | Muži štafeta 4 × 200 m volný způsob |
Zlato | Jelena Rudkowskaja | Plavání | Ženy 100 m prsa |
Zlato | Israil Militosjan | Vzpírání | Muži do 67,5 kg |
Zlato | Tudor Casapu | Vzpírání | Muži do 75 kg |
Zlato | Akakios Kakiasvilis | Vzpírání | Muži do 90 kg |
Zlato | Wiktor Triegubow | Vzpírání | Muži do 100 kg |
Zlato | Aleksandr Kurłowicz | Vzpírání | Muži nad 110 kg |
Zlato | Marina Logvinenko | Sportovní střelba | Ženy 10 m vzduchová pistole |
Zlato | Marina Logvinenko | Sportovní střelba | Ženy 25 m sportovní pistole |
Zlato | Jurij Fiedkin | Sportovní střelba | Muži 10 m vzduchová puška |
Zlato | Kanstantsin Lukashyk | Sportovní střelba | Muži 50 m libovolná pistole |
Zlato | Hrachya Petikyan | Sportovní střelba | Muži 50 m libovolná malorážka 3×40 ran |
Zlato | Grigorij Kirijenko Aleksandr Shirshov Gieorgij Pogosow Vadym Huttsait Stanislav Pozdňakov | Šerm | Družstvo mužů šavle |
Zlato | Arsen Fadzajev | Zápas | muži, volný styl do 68 kg |
Zlato | Macharbek Chadarcev | Zápas | muži, volný styl do 90 kg |
Zlato | Leri Chabelovi | Zápas | muži, volný styl do 100 kg |
Zlato | Oleh Kučerenko | Zápas | muži, řecko-římský do 48 kg |
Zlato | Mnacakan Iskandarjan | Zápas | muži, řecko-římský do 74 kg |
Zlato | Alexandr Karelin | Zápas | muži, řecko-římský do 130 kg |
Stříbro | Rostysław Zaułycznyj | Box | Muži do 81 kg |
Stříbro | Grigory Misutin | Sportovní gymnastika | Muži víceboj – jednotlivci |
Stříbro | Grigory Misutin | Sportovní gymnastika | Muži prostná |
Stříbro | Grigory Misutin | Sportovní gymnastika | Muži přeskok |
Stříbro | Grigory Misutin | Sportovní gymnastika | Muži hrazda |
Stříbro | Taťjana Gucuová | Sportovní gymnastika | Ženy bradla |
Stříbro | Michał Śliwiński | Kanoistika | Muži C-1 500 m |
Stříbro | Olga Bryzginová | Atletika | Ženy běh na 400 m |
Stříbro | Lilija Nurutdinovová | Atletika | Ženy běh na 800 m |
Stříbro | Ljudmila Rogačovová | Atletika | Ženy běh na 1500 m |
Stříbro | Tetjana Samolenková | Atletika | Ženy běh na 3000 m |
Stříbro | Olga Bogosłowska Galina Malczugina Marina Trandienkowa Irina Privalovová | Atletika | Ženy štafeta 4 × 100 m |
Stříbro | Jelena Nikolajevová | Atletika | Ženy chůze na 10 km |
Stříbro | Inessa Kravecová | Atletika | Ženy skok daleký |
Stříbro | Natalja Šikolenková | Atletika | Ženy hod oštěpem |
Stříbro | Irina Bělovová | Atletika | Ženy sedmiboj |
Stříbro | Igor Tranděnkov | Atletika | Muži skok o tyči |
Stříbro | Igor Astapkovič | Atletika | Muži hod kladivem |
Stříbro | Eduard Zenowka Anatolij Starostin Dmitri Swatkowskij | Moderní pětiboj | Družstvo mužů |
Stříbro | Vladimir Selkov | Plavání | Muži 200 m znak |
Stříbro | Pawieł Cznijkin Giennadij Prigoda Jurij Baszkatow Alexandr Popov | Plavání | Muži štafeta 4 × 100 m volný způsob |
Stříbro | Vladimir Selkov Wassilij Iwanow Pawieł Cznijkin Alexandr Popov | Plavání | Muži štafeta 4 × 100 m polohový závod |
Stříbro | Siergiej Syrcow | Vzpírání | Muži do 90 kg |
Stříbro | Tymur Tajmazov | Vzpírání | Muži do 100 kg |
Stříbro | Artur Akojew | Vzpírání | Muži do 110 kg |
Stříbro | Leonid Taranienko | Vzpírání | Muži nad 110 kg |
Stříbro | Jewgenjia Artamonowa-Estes Jelena Batuchtina-Tiurina Swietłana Korytowa Natalia Morozowa Marina Nikulina Walentina Ogijenko Irina Smirnowa-Ilczenko Jelena OWczinnikowa-Čebukina | Volejbal | Turnaj žen |
Stříbro | Irina Laszko | Skoky do vody | Ženy prkno 3 m |
Stříbro | Jelena Miroszina | Skoky do vody | Ženy věž 10 m |
Stříbro | Sergei Pyzhianov | Sportovní střelba | Muži 10 m vzduchová pistole |
Stříbro | Anatoli Asrabayev | Sportovní střelba | Muži 10 m průběžný cíl |
Stříbro | Serhij Holubyckyj | Šerm | Muži fleret |
Stříbro | Pavel Kolobkov | Šerm | Muži kord |
Stříbro | Sergei Smal | Zápas | muži, volný styl do 57 kg |
Stříbro | Elmad Džabrajilov | Zápas | muži, volný styl do 82 kg |
Stříbro | Alfred Ter-Mkrtčjan | Zápas | muži, řecko-římský do 52 kg |
Stříbro | Sergej Martynov | Zápas | muži, řecko-římský do 62 kg |
Stříbro | Islam Dugučijev | Zápas | muži, řecko-římský do 68 kg |
Bronz | Ramaz Paliani | Box | Muži do 57 kg |
Bronz | Valery Belenky | Sportovní gymnastika | Muži víceboj – jednotlivci |
Bronz | Igor Korobchinsky | Sportovní gymnastika | Muži bradla |
Bronz | Taťjana Gucuová | Sportovní gymnastika | Ženy prostná |
Bronz | Taťjana Lysenková | Sportovní gymnastika | Ženy přeskok |
Bronz | Oksana Skaldina | Moderní gymnastika | Ženy víceboj jednotlivkyň |
Bronz | Jelena Petrovová | Judo | Ženy do 61 kg |
Bronz | Dmitrij Sergejev | Judo | Muži do 95 kg |
Bronz | Irina Privalovová | Atletika | Ženy běh na 100 m |
Bronz | Vjačeslav Lycho | Atletika | Muži vrh koulí |
Bronz | Igor Nikulin | Atletika | Muži hod kladivem |
Bronz | Natalia Valeeva | Lukostřelba | Ženy jednotlivci |
Bronz | Ludmiła Arjżannikowa Chatuna Kuriwiszwili Natalia Valeeva | Lukostřelba | Družstvo žen |
Bronz | Eduard Zenowka | Moderní pětiboj | Muži jednotlivci |
Bronz | Natalija Anisimowa Maryna Bazanowa Swietłana Bogdanowa Galina Borzenkowa Tatjana Dżandżgawa Tetjana Horb Ljudmiła Gudz Jelina Gusewa Larysa Kiseljowa Natalja Morskowa Galina Onoprienko Swietłana Prjachina | Házená | Turnaj žen |
Bronz | Dmitrj Apanasenko Andriej Bielofastow Jewgienij Szaronow Dmitrij Gorszkow Władimir Karabutow Aleksandr Kolotow Andrij Kowalenko Nikołaj Kozłlow Sergiej Marcoci Sergiej Naumow Aleksandr Ogorodnikow Alexander Tczigir Aleksiejy WdoWin | Vodní pólo | Turnaj mužů |
Bronz | Nina Żywaniewska Olga Kiriczenko Natalia Meschtscherjakowa Jelena Rudkowskaja | Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m polohový závod |
Bronz | Dmitrij Sautin | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Bronz | Vladimir Vokhmyanin | Sportovní střelba | Muži 25 metrů rychlopalná pistole |
Bronz | Pawieł Kołobkow Andriej Szuwałow Siergiej Krawczuk Siergiej Kostariew Walerij Zacharewicz | Šerm | Družstvo mužů |
Bronz | Taťjana Sadovská | Šerm | Ženy fleret |
Bronz | Andrej Čerkasov | Tenis | Muži dvouhra |
Bronz | Leila Meschiová Nataša Zverevová | Tenis | Ženy čtyřhra |
Bronz | Antonina Zelikovičová Taťjana Ustijužaninová Jekatěrina Karstenová Jelena Chlopcevová | Veslování | Ženy párová čtyřka |
Bronz | Vugar Orudžov | Zápas | muži, volný styl do 48 kg |
Bronz | Davit Gobedžišvili | Zápas | muži, volný styl do 130 kg |
Bronz | Daulet Turlychanov | Zápas | muži, řecko-římský do 82 kg |
Bronz | Gogi Koguašvili | Zápas | muži, řecko-římský do 90 kg |
Bronz | Sergej Děmjaškevič | Zápas | muži, řecko-římský do 100 kg |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Sjednocený tým na Letních olympijských hrách 1992 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Sjednocený tým LOH 1992
Země na Letních olympijských hrách 1992 v Barceloně | |
---|---|
Afrika | Alžírsko • Angola • Benin • Botswana • Burkina Faso • Čad • Džibutsko • Egypt • Etiopie • Gabon • Gambie • Ghana • Guinea • Jihoafrická republika • Kamerun • Keňa • Republika Kongo • Lesotho • Libye • Madagaskar • Malawi • Mali • Mauritánie • Mauricius • Maroko • Mosambik • Namibie • Niger • Nigérie • Pobřeží slonoviny • Rovníková Guinea • Rwanda • Senegal • Seychely • Sierra Leone • Středoafrická republika • Súdán • Svazijsko • Tanzanie • Togo • Tunisko • Uganda • Zambie • Zimbabwe • Zair |
Amerika | Americké Panenské ostrovy • Antigua a Barbuda • Argentina • Aruba • Bahamy • Barbados • Belize • Bermudy • Bolívie • Brazílie • Britské Panenské ostrovy • Dominikánská republika • Ekvádor • Grenada • Guatemala • Guyana • Haiti • Honduras • Chile • Jamajka • Kanada • Kajmanské ostrovy • Kolumbie • Kostarika • Kuba • Mexiko • Nikaragua • Nizozemské Antily • Panama • Paraguay • Peru • Portoriko • Salvador • Spojené státy americké • Surinam • Svatý Vincenc a Grenadiny • Trinidad a Tobago • Uruguay • Venezuela |
Asie | Bahrajn • Bangladéš • Bhútán • Čína • Filipíny • Hongkong • Indie • Indonésie • Írán • Irák • Izrael • Japonsko • Jemen • Jordánsko • Katar • Jižní Korea • Severní Korea • Kuvajt • Laos • Libanon • Malajsie • Maledivy • Mongolsko • Myanmar • Nepál • Omán • Pákistán • Saúdská Arábie • Singapur • Spojené arabské emiráty • Sýrie • Srí Lanka • Thajsko • Tchaj-wan • Vietnam |
Evropa | Albánie • Andorra • Belgie • Bosna a Hercegovina • Bulharsko • Československo • Dánsko • Estonsko • Finsko • Francie • Chorvatsko • Island • Irsko • Itálie • Jugoslávie • Lichtenštejnsko • Litva • Lotyšsko • Lucembursko • Kypr • Maďarsko • Malta • Monako • Německo • Nizozemsko • Norsko • Polsko • Portugalsko • Rakousko • Rumunsko • Řecko • San Marino • Sjednocený tým • Slovinsko • Španělsko • Švédsko • Švýcarsko • Turecko • Velká Británie |
Oceánie | Americká Samoa • Austrálie • Cookovy ostrovy • Fidži • Guam • Nový Zéland • Papua Nová Guinea • Samoa • Šalomounovy ostrovy • Tonga • Vanuatu |
Ostatní | Individuální olympijští účastníci |
Sovětský svaz na olympijských hrách | |
---|---|
Sovětský svaz na LOH | |
Sovětský svaz na ZOH |