Észtország a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Észtország az olimpiai játékokon | |||||
Észtország zászlaja | |||||
NOB-országkód: EST | |||||
OOB | Észt Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2016. évi nyári olimpiai játékok Rio de Janeiro | |||||
Versenyzők | 46 fő 13 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Karl-Martin Rammo | ||||
Érmek 78. helyezés |
| ||||
Észtország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Oroszország részeként (1900–1912), Szovjetunió részeként (1952–1988) |
Észtország a brazíliai Rio de Janeiróban megrendezett 2016. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 13 sportágban 46 sportoló képviselte, akik összesen 1 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
3 Bronz | Endrekson, TõnuTõnu Endrekson Andrei Jämsä Allar Raja Kaspar Taimsoo | Evezés | Férfi négypárevezős |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jaak-Heinrich Jagor | 400 m gát | 49,78 | 4. | 30. | kiesett | ||||
Rasmus Mägi | 48,55 | 3. | 4. | 48,64 | 4. | 7. | 48,40 | 6. | |
Kaur Kivistik | 3000 m akadály | 8:44,25 | 13. | 35. | kiesett | ||||
Roman Fosti | Maraton | 2:19:26 | 61. | ||||||
Tiidrek Nurme | 2:20:01 | 63. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Gerd Kanter | Diszkoszvetés | 64,02 m | 5. | 65,10 m | 5. |
Martin Kupper | 62,92 m | 10. | 66,58 m | 4. | |
Magnus Kirt | Gerelyhajítás | 79,33 m | 23. | kiesett | |
Tanel Laanmäe | 80,45 m | 18. | kiesett | ||
Risto Mätas | 79,40 m | 22. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Karl Robert Saluri | Tízpróba | 10,82 | 901 | 702 cm | 818 | 13,88 m | 721 | 177 cm | 602 | 50,32 | 800 | 16,51 | 676 | 42,96 m | 725 | 450 cm | 760 | 46,42 m | 536 | 4:39,40 | 684 | 7223 | 23. |
Maicel Uibo | 11,16 | 825 | 714 cm | 847 | érvényes kísérlet nélkül | 213 cm | 925 | 51,08 | 765 | 14,84 | 869 | 37,69 m | 618 | 510 cm | 941 | 60,52 m | 746 | 4:47,49 | 634 | 7170 | 24. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Döntő | |
---|---|---|---|
Idő | Helyezés | ||
Leila Luik | Maraton | 2:54:38 | 114. |
Liina Luik | nem ért célba | ||
Lily Luik | 2:48:29 | 97. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Ksenija Balta | Távolugrás | 671 cm | 4. | 679 cm | 6. |
Liina Laasma | Gerelyhajítás | 58,06 m | 20. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Grit Šadeiko | Hétpróba | nem ért célba | nem állt rajthoz | nem ért célba |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ardo Arusaar | 98 kg | erőnyerő | Iszlam Magomedov (RUS) 0–6 | kiesett | 16. | |||||
Heiki Nabi | 130 kg | erőnyerő | Mijaín López (CUB) 0–3 | Johan Eurén (SWE) 3–0 | Szergej Szemjonov (RUS) 0–6 | 5. |
Női
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Epp Mäe | 75 kg | erőnyerő | Csang Feng-liu (Zhang Fengliu) (CHN) 4–6 | kiesett | 13. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Grigori Minaškin | Félnehézsúly | erőnyerő | Makszim Rakov (KAZ) 000(3)–000(2) | kiesett | 17. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Andrei Jämsä Allar Raja Tõnu Endrekson Kaspar Taimsoo | Négypárevezős | 5:51,71 | 1. | erőnyerő | A | 6:10,65 | 3. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Laura Nurmsalu | Egyéni | 625 | 35. | Veronika Marcsenko (UKR)(30.) 0-6 | kiesett | 33. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Tanel Kangert | Mezőnyverseny | 6:11:52 (+1:47) | 9. |
Rein Taaramäe | nem ért célba |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Peeter Olesk | Gyorstüzelő pisztoly | 553 | 25. | kiesett |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Mart Seim | +105 kg | 187 | 13. | 243 | 3. | 430 | 7. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Raul Must | Férfi egyes | G csoport Jan Østergaard Jørgensen (DEN) 8–21, 15–21 Brice Leverdez (FRA) 18–21, 21-18, 12–21 | 3. | kiesett | 28. | ||||
Kati Tolmoff | Női egyes | L csoport Ratchanok Inthanon (THA) 14–21, 13–21 Yip Pui Yin (HKG) 5–21, 21-13, 21-19 | 2. | kiesett | 14. |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Kaidi Kivioja | Női | 20:07 | 0:56 | 1:05:55 | 0:39 | 38:05 | 2:05:42 | 44. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | |||
Martin Allikvee | 200 m mell | 2:13,66 | 4. | 33. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Maria Romanjuk | 100 m mell | 1:09,49 | 1. | 31. | kiesett |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | É | ||||
Deniss Karpak | Finn dingi | 5 | 14 | 17 | 20 | (23) | 10 | 13 | 8 | 18 | 21 | kiesett | 126 | 20. |
Karl-Martin Rammo | Laser | 24 | 19 | 17 | (44) | 30 | 28 | 36 | 8 | 2 | 5 | kiesett | 169 | 21. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Ingrid Puusta | Szörfvitorlázás | (18) | 13 | 12 | 10 | 8 | 11 | 9 | 18 | 7 | 16 | 14 | 14 | kiesett | 132 | 11. |
Anna Maria Sepp Kätlin Tammiste | 49erFX osztály | 15 | 17 | 19 | (20) | 17 | 18 | 16 | 18 | 19 | 20 | 18 | 17 | kiesett | 194 | 19. |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nikolai Novosjolov | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Pak Kjongdu (Park Kyoung-doo) (KOR) 12-10 | Francisco Limardo (VEN) 15-12 | Imre Géza (HUN) 9-15 | kiesett | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Julia Beljajeva | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Szász Emese (HUN) 11-15 | kiesett | 29. | ||||
Irina Embrich | erőnyerő | Kszenyija Pantelejeva (UKR) 15-3 | Szun Ji-ven (Sun Yiwen) (CHN) 12-15 | kiesett | 10. | ||||
Erika Kirpu | erőnyerő | Katharine Holmes (USA) 5-4 | Sarra Besbes (TUN) 11-15 | kiesett | 12. | ||||
Julia Beljajeva Irina Embrich Erika Kirpu Kristina Kuusk | Párbajtőr, csapat | erőnyerő | Dél-Korea (KOR) Cshö Indzsong (Choi In-jeong) Kang Jongmi (Kang Young-mi) Sin Aram (Shin A-lam) Cshö Unszuk 27-26 | Kína (CHN) Hszü An-csi (Xu Anqi) Szun Ji-ven (Sun Yiwen) Szun Jü-csie (Sun Yujie) 36-45 | Oroszország (RUS) Violetta Kolobova Tatyjana Logunova Ljubov Sutova Olga Kocsnyeva 31-37 | 4. |
Források
- Estonia at the 2016 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál
- Észtország-portál