Olimpiai érmesek listája rövidpályás gyorskorcsolyában
Ebben a szócikkben az orosz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Rövidpályás gyorskorcsolya a téli olimpiai játékokon | ||||||||||||||||
Sportág | Rövidpályás gyorskorcsolya | |||||||||||||||
Sportág szövetsége | ISU | |||||||||||||||
Versenyszámok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Olimpiai játékok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Ez a lap az olimpiai érmesek listája rövidpályás gyorskorcsolyában 1992-től 2018-ig.
Összesített éremtáblázat
(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A téli olimpiai játékok összesített éremtáblázata rövidpályás gyorskorcsolyában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Dél-Korea (KOR) | 24 | 13 | 11 | 48 |
2. | Kína (CHN) | 10 | 15 | 8 | 33 |
3. | Kanada (CAN) | 9 | 12 | 12 | 33 |
4. | Egyesült Államok (USA) | 4 | 7 | 9 | 19 |
5. | Oroszország (RUS) | 3 | 1 | 1 | 5 |
6. | Olaszország (ITA) | 2 | 4 | 5 | 11 |
7. | Hollandia (NED) | 1 | 2 | 2 | 5 |
8. | Japán (JPN) | 1 | 0 | 2 | 3 |
9. | Ausztrália (AUS) | 1 | 0 | 1 | 2 |
10. | Magyarország (HUN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
11. | Bulgária (BUL) | 0 | 2 | 1 | 3 |
12. | Egyesített Csapat (EUN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Észak-Korea (PRK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Olimpikonok Oroszországból (OAR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 56 | 56 | 56 | 168 |
Férfiak
500 méter
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1994, Lillehammer | Cshe Csihun Dél-Korea (KOR) | Mirko Vuillermin Olaszország (ITA) | Nicky Gooch Nagy-Britannia (GBR) |
1998, Nagano | Nisitani Takafumi Japán (JPN) | An Yulong Kína (CHN) | Uemacu Hitosi Japán (JPN) |
2002, Salt Lake City | Marc Gagnon Kanada (CAN) | Jonathan Guilmette Kanada (CAN) | Rusty Smith Egyesült Államok (USA) |
2006, Torino | Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) | François-Louis Tremblay Kanada (CAN) | An Hjonszu Dél-Korea (KOR) |
2010, Vancouver | Charles Hamelin Kanada (CAN) | Szong Szibek Dél-Korea (KOR) | François-Louis Tremblay Kanada (CAN) |
2014, Szocsi | Viktor An Oroszország (RUS) | Wu Dajing Kína (CHN) | Charle Cournoyer Kanada (CAN) |
2018, Phjongcshang | Wu Dajing Kína (CHN) | Hwang Dae-heon Dél-Korea (KOR) | Lim Hyo-jun Dél-Korea (KOR) |
2022, Peking |
1000 méter
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1992, Albertville | Kim Kihun Dél-Korea (KOR) | Frédéric Blackburn Kanada (CAN) | I Csunho Dél-Korea (KOR) |
1994, Lillehammer | Kim Kihun Dél-Korea (KOR) | Cshe Csihun Dél-Korea (KOR) | Marc Gagnon Kanada (CAN) |
1998, Nagano | Kim Tongszong Dél-Korea (KOR) | Li Csia-csün (Li Jiajun) Kína (CHN) | Éric Bédard Kanada (CAN) |
2002, Salt Lake City | Steven Bradbury Ausztrália (AUS) | Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) | Mathieu Turcotte Kanada (CAN) |
2006, Torino | An Hjonszu Dél-Korea (KOR) | I Hoszok Dél-Korea (KOR) | Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) |
2010, Vancouver | I Csongszu Dél-Korea (KOR) | I Hoszok Dél-Korea (KOR) | Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) |
2014, Szocsi | Viktor Ahn Oroszország (RUS) | Vladimir Grigorev Oroszország (RUS) | Sjinkie Knegt Hollandia (NED) |
2018, Phjongcshang | Samuel Girard Kanada (CAN) | John-Henry Krueger Egyesült Államok (USA) | Seo Yi-ra Dél-Korea (KOR) |
2022, Peking |
1500 méter
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
2002, Salt Lake City | Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) | Li Csia-csün (Li Jiajun) Kína (CHN) | Marc Gagnon Kanada (CAN) |
2006, Torino | An Hjonszu Dél-Korea (KOR) | I Hoszok Dél-Korea (KOR) | Li Csia-csün (Li Jiajun) Kína (CHN) |
2010, Vancouver | I Csongszu Dél-Korea (KOR) | Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) | J. R. Celski Egyesült Államok (USA) |
2014, Szocsi | Charles Hamelin Kanada (CAN) | Han Tianyu Kína (CHN) | Viktor Ahn Oroszország (RUS) |
2018, Phjongcshang | Lim Hyojun Dél-Korea (KOR) | Sjinkie Knegt Hollandia (NED) | Szemjon Jelisztratov Olimpikonok Oroszországból (OAR) |
2022, Peking |
5000 méter váltó
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1992, Albertville | Dél-Korea (KOR) Kim Kihun I Csunho Szong Csegun Mo Csiszu | Kanada (CAN) Frédéric Blackburn Laurent Daignault Michel Daignault Sylvain Gagnon Mark Lackie | Japán (JPN) Akaszaka Júicsi Isihara Tacujosi Kavai Tosinobu Kavaszaki Cutomu |
1994, Lillehammer | Olaszország (ITA) Maurizio Carnino Orazio Fagone Hugo Herrnhof Mirko Vuillermin | Egyesült Államok (USA) Randy Bartz John Coyle Eric Flaim Andy Gabel | Ausztrália (AUS) Steven Bradbury Kieran Hansen Andrew Murtha Richard Nizielski |
1998, Nagano | Kanada (CAN) Éric Bédard Derrick Campbell François Drolet Marc Gagnon | Dél-Korea (KOR) Cshe Csihun Kim Tongszong I Csunhvan I Houng | Kína (CHN) Li Csia-csün (Li Jiajun) Feng Kai Yuan Ye An Yulong |
2002, Salt Lake City | Kanada (CAN) Éric Bédard Marc Gagnon Jonathan Guilmette François-Louis Tremblay Mathieu Turcotte | Olaszország (ITA) Michele Antonioli Maurizio Carnino Fabio Carta Nicola Franceschina Nicola Rodigari | Kína (CHN) An Yulong Feng Kai Guo Wei Li Csia-csün (Li Jiajun) Li Je (Li Ye) |
2006, Torino | Dél-Korea (KOR) An Hjonszu I Hoszok Szo Hodzsin Szong Szogu O Szedzsong | Kanada (CAN) Éric Bédard Jonathan Guilmette Charles Hamelin François-Louis Tremblay Mathieu Turcotte | Egyesült Államok (USA) Alex Izykowski J. P. Kepka Apolo Anton Ohno Rusty Smith |
2010, Vancouver | Kanada (CAN) Charles Hamelin François Hamelin Olivier Jean François-Louis Tremblay Guillaume Bastille | Dél-Korea (KOR) Kvak Jungi I Hoszok I Csongszu Szong Szibek Kim Szongil | Egyesült Államok (USA) J. R. Celski Travis Jayner Jordan Malone Apolo Anton Ohno Simon Cho |
2014, Szocsi | Oroszország (RUS) Viktor An Szemjon Jelisztratov Vlagyimir Grigorjev Ruslan Zaharov | Egyesült Államok (USA) Eduardo Alvarez J. R. Celski Christopher Creveling Jordan Malone | Kína (CHN) Dequan Chen Han Tianyu Shi Jingnan Dajing Wu |
2018, Phjongcshang | Magyarország (HUN) Liu Shaoang Liu Shaolin Sándor Knoch Viktor Burján Csaba | Kína (CHN) Wu Dajing Han Tianyu Xu Hongzhi Chen Dequan Ren Ziwei | Kanada (CAN) Samuel Girard Charles Hamelin Charle Cournoyer Pascal Dion |
2022, Peking |
Férfi éremtáblázat
A téli olimpiai játékok éremtáblázata férfi rövidpályás gyorskorcsolyában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Dél-Korea (KOR) | 11 | 8 | 4 | 23 |
2. | Kanada (CAN) | 7 | 5 | 7 | 19 |
3. | Oroszország (RUS) | 3 | 1 | 1 | 5 |
4. | Egyesült Államok (USA) | 2 | 5 | 6 | 13 |
5. | Olaszország (ITA) | 1 | 2 | 0 | 3 |
6. | Kína (CHN) | 1 | 6 | 4 | 11 |
7. | Japán (JPN) | 1 | 0 | 2 | 3 |
8. | Ausztrália (AUS) | 1 | 0 | 1 | 2 |
9. | Magyarország (HUN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
10. | Hollandia (NED) | 0 | 1 | 1 | 2 |
11. | Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Olimpikonok Oroszországból (OAR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 28 | 28 | 28 | 84 |
Nők
500 méter
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1992, Albertville | Cathy Turner Egyesült Államok (USA) | Li Jen (Li Yan) Kína (CHN) | Hvang Okszil Észak-Korea (PRK) |
1994, Lillehammer | Cathy Turner Egyesült Államok (USA) | Zhang Yanmei Kína (CHN) | Amy Peterson Egyesült Államok (USA) |
1998, Nagano | Annie Perreault Kanada (CAN) | Jang Jang (S) (Yang Yang (S)) Kína (CHN) | Cson Ikjong Dél-Korea (KOR) |
2002, Salt Lake City | Jang Jang (A) (Yang Yang (A)) Kína (CHN) | Evgenija Radanova Bulgária (BUL) | Wang Chunlu Kína (CHN) |
2006, Torino | Vang Meng (Wang Meng) Kína (CHN) | Evgenija Radanova Bulgária (BUL) | Anouk Leblanc-Boucher Kanada (CAN) |
2010, Vancouver | Vang Meng (Wang Meng) Kína (CHN) | Marianne St-Gelais Kanada (CAN) | Arianna Fontana Olaszország (ITA) |
2014, Szocsi | Li Jianrou Kína (CHN) | Arianna Fontana Olaszország (ITA) | Pak Szunghi Dél-Korea (KOR) |
2018, Phjongcshang | Arianna Fontana Olaszország (ITA) | Yara van Kerkhof Hollandia (NED) | Kim Boutin Kanada (CAN) |
2022, Peking |
1000 méter
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1994, Lillehammer | Cson Igjong Dél-Korea (KOR) | Nathalie Lambert Kanada (CAN) | Kim Szohi Dél-Korea (KOR) |
1998, Nagano | Cson Igjong Dél-Korea (KOR) | Jang Jang (S) (Yang Yang (S)) Kína (CHN) | Von Hjekjong Dél-Korea (KOR) |
2002, Salt Lake City | Jang Jang (A) (Yang Yang (A)) Kína (CHN) | Ko Gihjon Dél-Korea (KOR) | Jang Jang (S) (Yang Yang (S)) Kína (CHN) |
2006, Torino | Csin Szonju Dél-Korea (KOR) | Vang Meng (Wang Meng) Kína (CHN) | Jang Jang (A) (Yang Yang (A)) Kína (CHN) |
2010, Vancouver | Vang Meng (Wang Meng) Kína (CHN) | Katherine Reutter Egyesült Államok (USA) | Pak Szunghi Dél-Korea (KOR) |
2014, Szocsi | Pak Szunghi Dél-Korea (KOR) | Kexin Fan Kína (CHN) | Sim Szokhi Dél-Korea (KOR) |
2018, Phjongcshang | Suzanne Schulting Hollandia (NED) | Kim Boutin Kanada (CAN) | Arianna Fontana Olaszország (ITA) |
2022, Peking |
1500 méter
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
2002, Salt Lake City | Ko Gihjon Dél-Korea (KOR) | Cshö Ungjong Dél-Korea (KOR) | Evgenija Radanova Bulgária (BUL) |
2006, Torino | Csin Szonju Dél-Korea (KOR) | Cshö Ungjong Dél-Korea (KOR) | Vang Meng (Wang Meng) Kína (CHN) |
2010, Vancouver | Csou Jang (Zhou Yang) Kína (CHN) | I Unbjol Dél-Korea (KOR) | Pak Szunghi Dél-Korea (KOR) |
2014, Szocsi | Csou Jang Kína (CHN) | Sim Szokhi Dél-Korea (KOR) | Arianna Fontana Olaszország (ITA) |
2018, Phjongcshang | Choi Min-jeong Dél-Korea (KOR) | Li Jinyu Kína (CHN) | Kim Boutin Kanada (CAN) |
2022, Peking |
3000 méter váltó
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1992, Albertville | Kanada (CAN) Angela Cutrone Sylvie Daigle Nathalie Lambert Annie Perreault | Egyesült Államok (USA) Darcie Dohnal Amy Peterson Cathy Turner Nikki Ziegelmeyer | Egyesített Csapat (EUN) Julija Allagulova Natalja Iszakova Viktorija Troickaja Julija Vlaszova |
1994, Lillehammer | Dél-Korea (KOR) Cson Igjong Kim Szohi Kim Junmi Von Hjekjong | Kanada (CAN) Christine Boudrias Isabelle Charest Sylvie Daigle Nathalie Lambert | Egyesült Államok (USA) Karen Cashman Amy Peterson Cathy Turner Nikki Ziegelmeyer |
1998, Nagano | Dél-Korea (KOR) An Szangmi Cson Igjong Kim Junmi Von Hjegjong | Kína (CHN) Jang Jang (A) (Yang Yang (A)) Jang Jang (S) (Yang Yang (S)) Wang Chunlu Sun Dandan | Kanada (CAN) Christine Boudrias Isabelle Charest Annie Perreault Tania Vicent |
2002, Salt Lake City | Dél-Korea (KOR) Cshö Ungjong Cshö Mingjong Csu Mindzsin Pak Hjevon | Kína (CHN) Sun Dandan Wang Chunlu Jang Jang (A) (Yang Yang (A)) Jang Jang (S) (Yang Yang (S)) | Kanada (CAN) Isabelle Charest Marie-Ève Drolet Amélie Goulet-Nadon Alanna Kraus Tania Vicent |
2006, Torino | Dél-Korea (KOR) Pjon Cshonsza Cshö Ungjong Cson Dahje Csin Szonju Kang Junmi | Kanada (CAN) Alanna Kraus Anouk Leblanc-Boucher Amanda Overland Kalyna Roberge Tania Vicent | Olaszország (ITA) Marta Capurso Arianna Fontana Katia Zini Mara Zini |
2010, Vancouver | Kína (CHN) Szun Lin-lin (Sun Linlin) Vang Meng (Wang Meng) Csang Huj (Zhang Hui) Csou Jang (Zhou Yang) | Kanada (CAN) Jessica Gregg Kalyna Roberge Marianne St-Gelais Tania Vicent | Egyesült Államok (USA) Allison Baver Alyson Dudek Lana Gehring Katherine Reutter Kimberly Derrick |
2014, Szocsi | Dél-Korea (KOR) Cso Hari Kim Arang Pak Szunghi Sim Szokhi | Kanada (CAN) Marie-Ève Drolet Jessica Hewitt Valérie Maltais Marianne St-Gelais | Olaszország (ITA) Arianna Fontana Lucia Peretti Martina Valcepina Elena Viviani |
2018, Phjongcshang | Dél-Korea (KOR) Shim Suk-hee Choi Min-jeong Kim Ye-jin Kim A-lang | Olaszország (ITA) Arianna Fontana Lucia Peretti Cecilia Maffei Martina Valcepina | Hollandia (NED) Suzanne Schulting Yara van Kerkhof Lara van Ruijven Jorien ter Mors |
2022, Peking |
Női éremtáblázat
A téli olimpiai játékok éremtáblázata női rövidpályás gyorskorcsolyában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Dél-Korea (KOR) | 13 | 5 | 7 | 25 |
2. | Kína (CHN) | 9 | 9 | 4 | 22 |
3. | Kanada (CAN) | 2 | 7 | 5 | 14 |
4. | Egyesült Államok (USA) | 2 | 2 | 3 | 7 |
5. | Olaszország (ITA) | 1 | 2 | 5 | 8 |
6. | Hollandia (NED) | 1 | 1 | 1 | 3 |
7. | Bulgária (BUL) | 0 | 2 | 1 | 3 |
8. | Egyesített Csapat (EUN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Észak-Korea (PRK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 28 | 28 | 28 | 84 |
Vegyes
2000 méter váltó
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
2022, Peking |
Források
- Short Track Speed Skating (angol nyelven). olympedia.org. (Hozzáférés: 2022. január 19.)
Kapcsolódó szócikkek
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap