Interlands Kameroens voetbalelftal 2020-2029
Deze pagina toont een chronologisch en gedetailleerd overzicht van de interlands die het Kameroens voetbalelftal speelt en heeft gespeeld in de periode 2020 – 2029.[1]
Interlands
2020
| ||||
9 oktober Vriendschappelijk «onderlinge duels» 14:00 uur (UTC+2) | Japan [2] | 0 – 0 | Kameroen[3] | Stadion Galgenwaard, Utrecht Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Bas Nijhuis (NED) |
| ||||
12 november AK 2021 kwalificatie Groep F «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Kameroen [5] | 4 – 1 | Mozambique | Stade de la Réunification, Douala Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Kalilou Traore Ibrahim (CIV) |
Vincent Aboubakar 38' Vincent Aboubakar 47' André-Frank Zambo Anguissa 56' Clinton N'Jie 80' | 74' Kamo-Kamo |
| ||||
16 november AK 2021 kwalificatie Groep F «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Mozambique | 0 – 2 | Kameroen | Estádio do Zimpeto, Maputo Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Bernard Camille (SEY) |
26' Vincent Aboubakar 73' Serge Tabekou |
2021
African Championship of Nations 2020 |
---|
Tijdens het African Championship of Nations bestaat het nationaal elftal altijd enkel uit spelers uit de nationale competitie.
| ||||
16 januari Championship of Nations Groep A «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Kameroen | 1 – 0 | Zimbabwe | Ahmadou Ahidjostadion, Yaoundé Scheidsrechter: Jean Ngambo (COD) |
Salomon Charles Banga 72' |
| ||||
20 januari Championship of Nations Groep A «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Kameroen | 1 – 1 | Mali | Ahmadou Ahidjostadion, Yaoundé Scheidsrechter: Pacifique Ndabihawenimana (BDI) |
Salomon Charles Banga 6' | 12' Issaka Samaké |
| ||||
24 januari Championship of Nations Groep A «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Burkina Faso | 0 – 0 | Kameroen | Ahmadou Ahidjostadion, Yaoundé Scheidsrechter: Sadok Selmi (TUN) |
| ||||
30 januari Championship of Nations Kwartfinale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Congo-Kinshasa | 1 – 2 | Kameroen | Japomastadion, Douala Scheidsrechter: Mohamed Maarouf Eid Mansour (EGY) |
Makabi Lilepo 22' | 29' Yannick Ndjeng 42' Felix Oukine Tcheoude |
| ||||
3 februari Championship of Nations Halve finale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Marokko | 4 – 0 | Kameroen | Limbestadion, Limbe Scheidsrechter: Jean Ngambo (COD) |
Soufiane Bouftini 29' Soufiane Rahimi 40' Soufiane Rahimi 74' Mohammed Ali Bemammer 82' |
| ||||
7 februari Championship of Nations Troostfinale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Guinee | 2 – 0 | Kameroen | Stade de la Réunification, Douala Scheidsrechter: Lahlou Benbraham (ALG) |
Morlaye Sylla 9' Mamadouba Bangoura 45+1' |
| ||||
26 maart AK 2021 kwalificatie Groep F «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC−1) | Kaapverdië | 3 – 1 | Kameroen | Estádio Nacional de Cabo Verde, Praia Scheidsrechter: Lahlou Benbraham (ALG) |
Kuca 25' Macky Bagnack 59' (e.d.) Ryan Mendes 69' | 14' Pierre Kunde |
| ||||
30 maart AK 2021 kwalificatie Groep F «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Kameroen | 0 – 0 | Rwanda | Japomastadion, Douala Scheidsrechter: Mohamed Ali Moussa (NIG) |
| ||||
4 juni Vriendschappelijk «onderlinge duels» 21:30 uur (UTC+2) | Nigeria [6] | 0 – 1 | Kameroen[7] | Stadion Wiener Neustadt, Wiener Neustadt Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Harald Lechner (AUT) |
37' André-Frank Zambo Anguissa |
| ||||
8 juni Vriendschappelijk «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Kameroen [8] | 0 – 0 | Nigeria | Stadion Wiener Neustadt, Wiener Neustadt Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Manuel Schüttengruber (AUT) |
| ||||
3 september WK 2022 kwalificatie Groep D «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Kameroen | 2 – 0 | Malawi | Olembestadion, Yaoundé Toeschouwers: 250 Scheidsrechter: Jean Ngambo (COD) |
Vincent Aboubakar 9' Michael Ngadeu-Ngadjui 23' |
| ||||
6 september WK 2022 kwalificatie Groep D «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC) | Ivoorkust [9] | 2 – 1 | Kameroen[10] | Stade olympique Alassane Ouattara, Abidjan Toeschouwers: 10.000 Scheidsrechter: Mehdi Abid Charef (ALG) |
Sébastien Haller 20' (pen.) Sébastien Haller 29' | 61' (pen.) Nicolas Moumi Ngamaleu |
| ||||
8 oktober WK 2022 kwalificatie Groep D «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Kameroen | 3 – 1[11] | Mozambique | Japomastadion, Douala Toeschouwers: 10.000 Scheidsrechter: Mohamed Marouf (EGY) |
Eric Maxim Choupo-Moting 28' Eric Maxim Choupo-Moting 51' Karl Toko Ekambi 63' | 81' Geny Catamo |
| ||||
11 oktober WK 2022 kwalificatie Groep D «onderlinge duels» 14:00 uur (UTC+1) | Mozambique | 0 – 1 | Kameroen | Stade Ibn Batouta, Tanger (Marokko) Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Sabri Mohamed Fadul (SUD) |
68' Michael Ngadeu-Ngadjui |
| ||||
13 november WK 2022 kwalificatie Groep D «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Malawi | 0 – 4[12] | Kameroen | Orlandostadion, Johannesburg (Zuid-Afrika) Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Issa Sy (SEN) |
22' (pen.) Vincent Aboubakar 42' André-Frank Zambo Anguissa 85' Christian Bassogog 87' Christian Bassogog |
| ||||
16 november WK 2022 kwalificatie Groep D «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Kameroen | 1 – 0 | Ivoorkust | Japomastadion, Douala Toeschouwers: 25.000 Scheidsrechter: Janny Sikazwe (ZAM) |
Karl Toko Ekambi 21' |
2022
Afrikaans kampioenschap voetbal 2021 |
---|
| ||||
9 januari Afrika Cup Groep A «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Kameroen | 2 – 1 | Burkina Faso | Olembestadion, Yaoundé Toeschouwers: 47.892 Scheidsrechter: Mustapha Ghorbal (ALG) Video-assistent: Adil Zourak (MAR) |
Vincent Aboubakar 40' (pen.) Vincent Aboubakar 45+3' (pen.) | 24' Gustavo Sangaré |
| ||||
13 januari Afrika Cup Groep A «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Kameroen | 4 – 1 | Ethiopië | Olembestadion, Yaoundé Toeschouwers: 41.723 Scheidsrechter: Jean Ngambo (COD) Video-assistent: Haythem Guirat (TUN) |
Karl Toko Ekambi 8' Vincent Aboubakar 53' Vincent Aboubakar 55' Karl Toko Ekambi 68' | 4' Dawa Hotessa |
| ||||
17 januari Afrika Cup Groep A «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Kaapverdië | 1 – 1 | Kameroen | Olembestadion, Yaoundé Toeschouwers: 45.444 Scheidsrechter: Sadok Selmi (TUN) Video-assistent: Haythem Guirat (TUN) |
Garry Mendes Rodrigues 53' | 39' Vincent Aboubakar |
| ||||
24 januari Afrika Cup Achtste finale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Kameroen | 2 – 1[13] | Comoren | Olembestadion, Yaoundé Scheidsrechter: Bamlak Tessema (ETH) Video-assistent: Maguette Ndiaye (SEN) |
Karl Toko Ekambi 29' Vincent Aboubakar 70' | 81' Youssouf M'Changama |
| ||||
29 januari Afrika Cup Kwartfinale «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Gambia | 0 – 2 | Kameroen | Japomastadion, Douala Toeschouwers: 36.259 Scheidsrechter: Pacifique Ndabihawenimana (BDI) Video-assistent: Haythem Guirat (TUN) |
50' Karl Toko Ekambi 57' Karl Toko Ekambi |
| ||||
3 februari Afrika Cup Halve finale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Kameroen | 0 – 0 (n.v.) | Egypte[14] | Olembestadion, Yaoundé Toeschouwers: 24.371 Scheidsrechter: Bakary Gassama (GAM) Video-assistent: Haythem Guirat (TUN) |
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Vincent Aboubakar Harold Moukoudi James Lea Siliki Clinton N'Jie | 1 – 3 | Ahmed Sayed Mohamed Abdelmonem Mohanad Lasheen |
| ||||
5 februari Afrika Cup Troostfinale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1)[15] | Burkina Faso [16] | 3 – 3 (n.v.) | Kameroen | Ahmadou Ahidjostadion, Yaoundé Scheidsrechter: Redouane Jiyed (MAR) Video-assistent: Haythem Guirat (TUN) |
Steeve Yago 24' André Onana 43' (e.d.) Djibril Ouattara 49' | 71' Stéphane Bahoken 85' Vincent Aboubakar 87' Vincent Aboubakar | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Issa Kaboré Soumaïla Ouattara Blati Touré Steeve Yago | 3 – 5 | Vincent Aboubakar Nicolas Moumi Ngamaleu Karl Toko Ekambi Pierre Kunde Ambroise Oyongo |
| ||||
25 maart WK 2022 kwalificatie Play-off «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) | Kameroen [17] | 0 – 1 | Algerije | Japomastadion, Douala Toeschouwers: 40.000 Scheidsrechter: Joshua Bondo (BOT) Video-assistent: Alejandro Hernández (ESP) |
40' Islam Slimani |
| ||||
29 maart WK 2022 kwalificatie Play-off «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC+1) | Algerije | 1 – 2 (n.v.) | Kameroen[18] | Mustapha Tchakerstadion, Blida Toeschouwers: 35.000 Scheidsrechter: Bakary Gassama (GAM) Video-assistent: Marco Fritz (GER) |
Ahmed Touba 118' | 22' Eric Maxim Choupo-Moting 120+4' Karl Toko Ekambi |
| ||||
4 juni AK 2023 kwalificatie «onderlinge duels» | Kameroen | Geannuleerd[19] | Kenia | Japomastadion, Douala |
| ||||
9 juni AK 2023 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC+3) | Burundi [20] | 0 – 1 | Kameroen[21] | Nationaal Stadion, Dar es Salaam (Tanzania) Scheidsrechter: Souleiman Ahmed Djama (DJI) |
30' Karl Toko Ekambi |
| ||||
23 september Vriendschappelijk «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+9) | Kameroen [22] | 0 – 2[23] | Oezbekistan | Goyangstadion, Goyang Toeschouwers: 323 Scheidsrechter: Kim Woo-sung (KOR) |
24' Chojimat Erkinov 76' Oston Oeroenov |
| ||||
27 september Vriendschappelijk «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+9) | Zuid-Korea | 1 – 0 | Kameroen | Seoul World Cupstadion, Seoel Toeschouwers: 59.389 Scheidsrechter: Alex King (AUS) |
Son Heung-min 35' |
| ||||
9 november Vriendschappelijk «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) | Kameroen [24] | 1 – 1[25] | Jamaica[26] | Olembestadion, Yaoundé Toeschouwers: 32.000 Scheidsrechter: Jean Ngambo (COD) |
Djawal Kaiba 74' | 60' Justin McMaster |
| ||||
18 november Vriendschappelijk «onderlinge duels» 14:00 uur (UTC+4) | Kameroen | 1 – 1[27] | Panama | Mohammed Bin Zayidstadion, Abu Dhabi Toeschouwers: 1.500 Scheidsrechter: Sultan Mohamed (VAE) |
Eric Maxim Choupo-Moting 48' | 55' Michael Murillo |
Wereldkampioenschap voetbal 2022 |
---|
| ||||
24 november WK 2022 Groep G «onderlinge duels» 13:00 uur (UTC+3) | Zwitserland [28][29] | 1 – 0[30] | Kameroen | Al Janoubstadion, Al Wakrah Toeschouwers: 39.089 Scheidsrechter: Facundo Tello (ARG) Video-assistent: Mauro Vigliano (ARG) |
Breel Embolo 48' | Verslag |
| ||||
28 november WK 2022 Groep G «onderlinge duels» 13:00 uur (UTC+3) | Kameroen | 3 – 3 | Servië | Al Janoubstadion, Al Wakrah Toeschouwers: 39.789 Scheidsrechter: Mohammed Abdulla Mohamed (VAE) Video-assistent: Nicolás Gallo (COL) |
Jean-Charles Castelletto 29' Vincent Aboubakar 63' Eric Maxim Choupo-Moting 66' | Verslag | 45+1' Strahinja Pavlović 45+3' Sergej Milinković-Savić 53' Aleksandar Mitrović |
| ||||
2 december WK 2022 Groep G «onderlinge duels» 22:00 uur (UTC+3) | Kameroen | 1 – 0[31] | Brazilië | Lusailstadion, Lusail Toeschouwers: 85.986 Scheidsrechter: Ismail Elfath (USA) Video-assistent: Alejandro Hernández (ESP) |
Vincent Aboubakar 90+2' | Verslag |
2023
African Championship of Nations 2022 |
---|
Tijdens het African Championship of Nations bestaat het nationaal elftal altijd enkel uit spelers uit de nationale competitie.
| ||||
16 januari Championship of Nations Groep E «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Kameroen | 1 – 0 | Congo-Brazzaville | Olympisch Stadion, Oran Scheidsrechter: Abdelaziz Bouh (MTN) |
Jerome Ngom Mbekeli 63' |
| ||||
24 januari Championship of Nations Groep E «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Niger | 1 – 0 | Kameroen | Olympisch Stadion, Oran Scheidsrechter: Celso Armindo Alvação (MOZ) |
Ousseini Badamassi 69' |
| ||||
24 maart AK 2023 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 21:30 uur (UTC+1) | Kameroen [32] | 1 – 1 | Namibië | Ahmadou Ahidjostadion, Yaoundé Scheidsrechter: Redouane Jiyed (MAR) |
Olivier Kemen 72' | 26' Peter Shalulile |
| ||||
28 maart AK 2023 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Namibië | 2 – 1 | Kameroen | Dobsonvillestadion, Soweto (Zuid-Afrika) Scheidsrechter: Patrice Milazare (MRI) |
Peter Shalulile 55' Absalom Iimbondi 79' | 90+1' Vincent Aboubakar |
| ||||
10 juni Vriendschappelijk «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC−7) | Mexico | 2 – 2 | Kameroen[33] | Snapdragon Stadium, San Diego Toeschouwers: 30.543 Scheidsrechter: Kimbell Ward (SKN) |
Israel Reyes 45+2' Kevin Álvarez 90+4' | 37' Bryan Mbeumo 61' Karl Toko Ekambi |
| ||||
juni AK 2023 kwalificatie «onderlinge duels» | Kenia | Geannuleerd[19] | Kameroen | |
| ||||
12 september AK 2023 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Kameroen | 3 – 0 | Burundi[34] | Roumdé Adjiastadion, Garoua Scheidsrechter: Abongile Tom (ZAF) |
Bryan Mbeumo 46' Christopher Wooh 59' Vincent Aboubakar 90+3' |
| ||||
12 oktober Vriendschappelijk «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC+3) | Rusland [35] | 1 – 0 | Kameroen[36] | VTB Arena, Moskou Toeschouwers: 20.152 Scheidsrechter: Khalid Al-Turais (KSA) |
Fjodor Tsjalov 40' |
| ||||
16 oktober Vriendschappelijk «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC+2) | Senegal | 1 – 0 | Kameroen | Stade Bollaert-Delelis, Lens Toeschouwers: 10.000 Scheidsrechter: Willy Delajod (FRA) |
Sadio Mané 35' (pen.) |
| ||||
17 november WK 2026 kwalificatie Groep D «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Kameroen [37] | 3 – 0 | Mauritius[38] | Japomastadion, Douala Toeschouwers: 25.000 Scheidsrechter: Ahmed Arajiga (TAN) |
Bryan Mbeumo 45+2' Georges-Kévin Nkoudou 87' Frank Magri 90+2' |
| ||||
21 november WK 2026 kwalificatie Groep D «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Libië | 1 – 1 | Kameroen[39] | Benina Martyrsstadion, Benghazi Toeschouwers: 13.450 Scheidsrechter: Adissa Ligali (BEN) |
Abdulmunem Aleiyan 43' | 34' (pen.) Olivier Ntcham |
2024
| ||||
9 januari Vriendschappelijk «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC+3) | Zambia | 1 – 1 | Kameroen | Koning Abdoellah Sportstad, Jeddah Toeschouwers: 62.346 Scheidsrechter: Shukri Al Hanfosh (KSA) |
Patson Daka 11' | 20' Darlin Yongwa |
Afrikaans kampioenschap voetbal 2023 |
---|
| ||||
15 januari Afrika Cup Groep C «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC) | Kameroen | 1 – 1[40] | Guinee | Stade de Yamoussoukro, Yamoussoukro Toeschouwers: 11.271 Scheidsrechter: Mutaz Ibrahim (LBA) Video-assistent: Mahmoud Ashour (EGY) |
Frank Magri 51' | 10' Mohamed Bayo |
| ||||
19 januari Afrika Cup Groep C «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC) | Senegal | 3 – 1 | Kameroen | Stade de Yamoussoukro, Yamoussoukro Toeschouwers: 19.176 Scheidsrechter: Mahmood Ismail (SUD) Video-assistent: Mahmoud Ashour (EGY) |
Ismaïla Sarr 16' Habib Diallo 71' Sadio Mané 90+5' | 83' Jean-Charles Castelletto |
| ||||
23 januari Afrika Cup Groep C «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC) | Gambia | 2 – 3 | Kameroen | Stade Bouaké, Bouaké Toeschouwers: 24.172 Scheidsrechter: Bamlak Tessema (ETH) Video-assistent: Mustapha Ghorbal (ALG) |
Ablie Jallow 72' Ebrima Colley 85' | 56' Karl Toko Ekambi 87' (e.d.) James Gomez 90+1' Christopher Wooh |
| ||||
27 januari Afrika Cup Achtste finale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Nigeria | 2 – 0 | Kameroen | Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidjan Toeschouwers: 22.085 Scheidsrechter: Redouane Jiyed (MAR) Video-assistent: Samir Guezzaz (MAR) |
Ademola Lookman 36' Ademola Lookman 90' |
| ||||
8 juni WK 2026 kwalificatie Groep D «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Kameroen | – | Kaapverdië | Ahmadou Ahidjostadion, Yaoundé Scheidsrechter: n.n.b |
| ||||
11 juni WK 2026 kwalificatie Groep D «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Angola | – | Kameroen | Estádio 11 de Novembro, Luanda Scheidsrechter: n.n.b |
Bronnen, noten en/of referenties
|