Lijst van olympische medaillewinnaars shorttrack
Shorttrack is een van de sporten die op de Olympische Winterspelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze sport.
Zie ook het artikel Shorttrack op de Olympische Winterspelen.
Mannen
500 meter
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1994 | KOR | Chae Ji-hoon | ITA | Mirko Vuillermin | GBR | Nicky Gooch |
1998 | JPN | Takafumi Nishitani | CHN | An Yulong | JPN | Hitoshi Uematsu |
2002 | CAN | Marc Gagnon | CAN | Jonathan Guilmette | USA | Rusty Smith |
2006 | USA | Apolo Anton Ohno | CAN | François-Louis Tremblay | KOR | Ahn Hyun-soo[a] |
2010 | CAN | Charles Hamelin | KOR | Sung Si-bak | CAN | François-Louis Tremblay |
2014 | RUS | Viktor An[a] | CHN | Wu Dajing | CAN | Charle Cournoyer |
2018 | CHN | Wu Dajing | KOR | Hwang Dae-heon | KOR | Lim Hyo-jun |
2022 | HUN | Shaoang Liu | ROC | Konstantin Ivliejev | CAN | Steven Dubois |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
CAN | 2 | 2 | 3 | 7 |
KOR | 1 | 2 | 2 | 5 |
CHN | 1 | 2 | 0 | 3 |
JPN | 1 | 0 | 1 | 2 |
USA | 1 | 0 | 1 | 2 |
HUN | 1 | 0 | 0 | 1 |
RUS | 1 | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 1 | 0 | 1 |
ROC | 0 | 1 | 0 | 1 |
GBR | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 8 | 8 | 8 | 24 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-0 Wu Dajing 1-0-1 / Ahn Hyun-soo/Viktor An | 0-1-1 François-Louis Tremblay |
1000 meter
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1992 | KOR | Kim Ki-hoon | CAN | Frédéric Blackburn | KOR | Lee Joon-ho |
1994 | KOR | Kim Ki-hoon | KOR | Chae Ji-hoon | CAN | Marc Gagnon |
1998 | KOR | Kim Dong-sung | CHN | Li JiaJun | CAN | Éric Bédard |
2002 | AUS | Steven Bradbury | USA | Apolo Anton Ohno | CAN | Mathieu Turcotte |
2006 | KOR | Ahn Hyun-soo[a] | KOR | Lee Ho-suk | USA | Apolo Anton Ohno |
2010 | KOR | Lee Jung-su | KOR | Lee Ho-suk | USA | Apolo Anton Ohno |
2014 | RUS | Viktor An[a] | RUS | Vladimir Grigorev | NED | Sjinkie Knegt |
2018 | CAN | Samuel Girard | USA | John-Henry Krueger | KOR | Seo Yi-ra |
2022 | CHN | Ren Ziwei | CHN | Li Wenlong | HUN | Shaoang Liu |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
KOR | 5 | 3 | 2 | 10 |
CHN | 1 | 2 | 0 | 4 |
CAN | 1 | 1 | 3 | 5 |
RUS | 1 | 1 | 0 | 2 |
AUS | 1 | 0 | 0 | 1 |
USA | 0 | 2 | 2 | 4 |
HUN | 0 | 0 | 1 | 1 |
NED | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 9 | 9 | 9 | 27 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Kim Ki-hoon 2-0-0 / Ahn Hyun-soo/Viktor An | 0-2-0 Lee Ho-suk 0-1-2 Apolo Anton Ohno |
1500 meter
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2002 | USA | Apolo Anton Ohno | CHN | Li JiaJun | CAN | Marc Gagnon |
2006 | KOR | Ahn Hyun-soo[a] | KOR | Lee Ho-suk | CHN | Li JiaJun |
2010 | KOR | Lee Jung-su | USA | Apolo Anton Ohno | USA | John Robert Celski |
2014 | CAN | Charles Hamelin | CHN | Han Tianyu | RUS | Viktor An[a] |
2018 | KOR | Lim Hyo-jun | NED | Sjinkie Knegt | OAR | Semjon Jelistratov |
2022 | KOR | Hwang Dae-heon | CAN | Steven Dubois | ROC | Semjon Jelistratov |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
KOR | 4 | 1 | 0 | 5 |
CAN | 1 | 1 | 1 | 3 |
USA | 1 | 1 | 1 | 3 |
CHN | 0 | 2 | 1 | 3 |
NED | 0 | 1 | 0 | 1 |
RUS | 0 | 0 | 1 | 1 |
OAR | 0 | 0 | 1 | 1 |
ROC | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 6 | 6 | 6 | 18 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-0 Apolo Anton Ohno 1-0-1 / Ahn Hyun-soo/Viktor An | 0-1-1 Li JiaJun 0-0-2 / Semjon Jelistratov |
5000 meter aflossing
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
CAN | 4 | 2 | 1 | 7 |
KOR | 2 | 3 | 0 | 5 |
ITA | 1 | 1 | 1 | 3 |
HUN | 1 | 0 | 0 | 1 |
RUS | 1 | 0 | 0 | 1 |
USA | 0 | 2 | 2 | 4 |
CHN | 0 | 1 | 3 | 4 |
AUS | 0 | 0 | 1 | 1 |
JPN | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 9 | 9 | 9 | 27 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-1 Charles Hamelin 2-1-0 Éric Bédard 2-1-0 François-Louis Tremblay 2-0-0 Marc Gagnon 2-0-0 / Ahn Hyun-soo/Viktor An 1-1-0 Maurizio Carnino 1-1-0 Jonathan Guilmette 1-1-0 Mathieu Turcotte 1-1-0 Pascal Dion 1-1-0 Lee Ho-suk | 0-1-1 John Robert Celski 0-1-1 Jordan Malone 0-1-1 Chen Dequan 0-1-1 Han Tianyu 0-1-1 Wu Dajing 0-0-2 Apolo Anton Ohno |
- ↑ a b c d e f g h Ahn Hyun-soo (KOR) en Viktor An (RUS) is een en dezelfde persoon.
Vrouwen
500 meter
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1992 | USA | Cathy Turner | CHN | Li Yan | PRK | Hwang Ok-sil |
1994 | USA | Cathy Turner | CHN | Zhang Yanmei | USA | Amy Peterson |
1998 | CAN | Annie Perreault | CHN | Yang Yang (S) | KOR | Chun Lee-kyung |
2002 | CHN | Yang Yang (A) | BUL | Evgenja Radanova | CHN | Wang Chunlu |
2006 | CHN | Wang Meng | BUL | Evgenja Radanova | CAN | Anouk Leblanc-Boucher |
2010 | CHN | Wang Meng | CAN | Marianne St-Gelais | ITA | Arianna Fontana |
2014 | CHN | Li Jianrou | ITA | Arianna Fontana | KOR | Park Seung-hi |
2018 | ITA | Arianna Fontana | NED | Yara van Kerkhof | CAN | Kim Boutin |
2022 | ITA | Arianna Fontana | NED | Suzanne Schulting | CAN | Kim Boutin |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
CHN | 4 | 3 | 1 | 8 |
ITA | 2 | 1 | 1 | 4 |
USA | 2 | 0 | 1 | 3 |
CAN | 1 | 1 | 3 | 5 |
BUL | 0 | 2 | 0 | 2 |
NED | 0 | 2 | 0 | 2 |
KOR | 0 | 0 | 2 | 2 |
PRK | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 9 | 9 | 9 | 27 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-1 Arianna Fontana 2-0-0 Cathy Turner 2-0-0 Wang Meng | 0-2-0 Evgenja Radanova 0-0-2 Kim Boutin |
1000 meter
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1994 | KOR | Chun Lee-kyung | CAN | Nathalie Lambert | KOR | Kim So-hee |
1998 | KOR | Chun Lee-kyung | CHN | Yang Yang (S) | KOR | Won Hye-kyung |
2002 | CHN | Yang Yang (A) | KOR | Ko Gi-hyun | CHN | Yang Yang (S) |
2006 | KOR | Jin Sun-yu | CHN | Wang Meng | CHN | Yang Yang (A) |
2010 | CHN | Wang Meng | USA | Katherine Reutter | KOR | Park Seung-hi |
2014 | KOR | Park Seung-hi | CHN | Fan Kexin | KOR | Shim Suk-hee |
2018 | NED | Suzanne Schulting | CAN | Kim Boutin | ITA | Arianna Fontana |
2022 | NED | Suzanne Schulting | KOR | Choi Min-jeong | BEL | Hanne Desmet |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
KOR | 4 | 2 | 4 | 10 |
CHN | 2 | 3 | 2 | 7 |
NED | 2 | 0 | 0 | 2 |
CAN | 0 | 2 | 0 | 2 |
USA | 0 | 1 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 | 1 |
BEL | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 8 | 8 | 8 | 24 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Suzanne Schulting 2-0-0 Chun Lee-kyung 1-1-0 Wang Meng 1-0-1 Yang Yang (A) 1-0-1 Park Seung-hi | 0-1-1 Yang Yang (S) |
1500 meter
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2002 | KOR | Ko Gi-hyun | KOR | Choi Eun-kyung | BUL | Evgenja Radanova |
2006 | KOR | Jin Sun-yu | KOR | Choi Eun-kyung | CHN | Wang Meng |
2010 | CHN | Zhou Yang | KOR | Lee Eun-byul | KOR | Park Seung-hi |
2014 | CHN | Zhou Yang | KOR | Shim Suk-hee | ITA | Arianna Fontana |
2018 | KOR | Choi Min-jeong | CHN | Li Jinyu | CAN | Kim Boutin |
2022 | KOR | Choi Min-jeong | ITA | Arianna Fontana | NED | Suzanne Schulting |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
KOR | 4 | 4 | 1 | 9 |
CHN | 2 | 1 | 1 | 4 |
ITA | 0 | 1 | 1 | 2 |
BUL | 0 | 0 | 1 | 1 |
CAN | 0 | 0 | 1 | 1 |
NED | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 5 | 5 | 5 | 15 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Zhou Yang 2-0-0 Choi Min-jeong | 0-2-0 Choi Eun-kyung 0-1-1 Arianna Fontana |
3000 meter aflossing
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
KOR | 6 | 1 | 0 | 7 |
CAN | 1 | 4 | 2 | 7 |
CHN | 1 | 2 | 1 | 4 |
NED | 1 | 0 | 1 | 2 |
ITA | 0 | 1 | 2 | 3 |
USA | 0 | 1 | 2 | 3 |
EUN | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 8 | 8 | 8 | 24 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 Kim A-lang 2-0-0 Chun Lee-kyung 2-0-0 Won Hye-kyung 2-0-0 Choi Eun-kyung 2-0-0 Kim Yoon-mi 2-0-0 Shim Suk-hee 1-1-0 Sylvie Daigle 1-1-0 Nathalie Lambert 1-1-0 Choi Min-jeong 1-1-0 Lee Yu-bin 1-0-1 Annie Perreault 1-0-1 Yara van Kerkhof 1-0-1 Suzanne Schulting | 0-2-2 Tania Vicent 0-2-0 Sun Dandan 0-2-0 Wang Chunlu 0-2-0 Yang Yang (A) 0-2-0 Yang Yang (S) 0-2-0 Kalyna Roberge 0-2-0 Marianne St-Gelais 0-1-2 Isabelle Charest 0-1-2 Arianna Fontana 0-1-1 Amy Peterson 0-1-1 Cathy Turner 0-1-1 Nikki Ziegelmeyer 0-1-1 Christine Boudrias 0-1-1 Alanna Kraus 0-1-1 Marie-Ève Drolet 0-1-1 Lucia Peretti 0-1-1 Martina Valcepina |
2000 meter gemengde aflossing
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2022 | CHN | Qu Chunyu Fan Kexin Wu Dajing Ren Ziwei Zhang Yuting | ITA | Arianna Fontana Martina Valcepina Pietro Sighel Andrea Cassinelli Arianna Valcepina Yuri Confortola | HUN | Petra Jászapáti Zsófia Kónya Shaoang Liu Shaolin Sándor Liu John-Henry Krueger |
Land | 1 | 2 | 3 | Tot. |
---|---|---|---|---|
CHN | 1 | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 1 | 0 | 1 |
HUN | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 1 | 1 | 1 | 3 |
Bronnen, noten en/of referenties
|