Polen op de Olympische Zomerspelen 2016
Polen op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Polen | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | POL | |||||||||||||||||||||
NOC | Polish Olympic Committee (pl) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Polen op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Polen op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Polen nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Tot de selectie behoorden 243 sporters, actief in 23 olympische sportdisciplines. Daarmee had Polen een van de grootste equipes op de Spelen. Handballer Karol Bielecki droeg de nationale vlag tijdens de openingsceremonie; kanovaarster Walczykiewicz, die zilver won in de K-1 200 meter, deed dat bij de sluitingsceremonie.
Net als tijdens de Olympische Zomerspelen 2008 en 2012 won Polen elf medailles in totaal, waarvan twee goud. Het eerste goud werd gewonnen in de dubbel-twee in het roeien.[1] Anita Włodarczyk verdedigde met succes haar olympische titel van 2012 in het kogelslingeren. In de finale verbeterde ze haar eigen wereldrecord met meer dan een meter.[2]
De Poolse broers Adrian en Tomasz Zieliński stonden oorspronkelijk op de startlijst bij het gewichtheffen tot 94 kilogram, maar mochten niet deelnemen na het afleveren van een positieve dopingtest.[3]
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Anita Włodarczyk | kogelslingeren (v) | 1 |
Roeien | Magdalena Fularczyk-Kozłowska Natalia Madaj | dubbel-twee (v) | 1 |
Atletiek | Piotr Małachowski | discuswerpen (m) | 2 |
Kanovaren | Marta Walczykiewicz | K-1 | 200 m (v)2 |
Wielersport | Maja Włoszczowska | mountainbike (v) | 2 |
Atletiek | Wojciech Nowicki | kogelslingeren (m) | 3 |
Kanovaren | Beata Mikołajczyk Karolina Naja | K-2 | 500 m (v)3 |
Moderne vijfkamp | Oktawia Nowacka | Vrouwen | 3 |
Roeien | Monika Ciaciuch Agnieszka Kobus Joanna Leszczyńska Maria Springwald | dubbel-vier (v) | 3 |
Wielersport | Rafał Majka | wegwedstrijd (m) | 3 |
Worstelen | Monika Michalik | middengewicht (–63 kg) (v) | 3 |
Deelnemers
(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Karol Zalewski | 200 m (m) | kwartfinale | kwartfinale: 20.54 (5e) |
Rafał Omelko | 400 m (m) | halve finale | series: 45.54 (4e) halve finale: 45.28 (7e) |
Adam Kszczot | 800 m (m) | halve finale | series: 1:45.83 (1e) halve finale: 1:44.70 (3e) |
Marcin Lewandowski | 6e | series: 1:46.35 (2e) halve finale: 1:44.56 (3e) finale: 1:44.20 (6e) | |
Damian Czykier | 110 m horden (m) | halve finale | series: 13.63 (5e) halve finale: 13.50 (3e) |
Patryk Dobek | 400 m horden (m) | series | series: 50.66 (8e) |
Krystian Zalewski | 3000 m steeplechase (m) | series | series: 8:34.52 (10e) |
Kacper Kozłowski Łukasz Krawczuk Jakub Krzewina Rafał Omelko Michał Pietrzak | 4x400 m (m) | series | series: 2:59.58 (4e) finale: 3:00.50 (7e) |
Artur Kozłowski | marathon (m) | 39e | 2:17:34 (39e) |
Yared Shegumo | 128e | 2:31:54 (128e) | |
Henryk Szost | DNF | ||
Artur Brzozowski | 20 km snelwandelen (m) | 47e | 1:25.29 (47e) |
Jakub Jelonek | 19e | 1:21.52 (19e) | |
Łukasz Nowak | DSQ | ||
Rafał Augustyn | 50 km snelwandelen (m) | 22e | 3:55:01 (22e) |
Adrian Błocki | 15e | 3:51:31 (15e) | |
Rafał Fedaczyński | 24e | 3:55:51 (24e) | |
Karol Hoffmann | hink-stap-springen (m) | 12e | kwalificaties: 16,79 m (7e) finale: 16,31 m (12e) |
Sylwester Bednarek | hoogspringen (m) | 30e | kwalificaties: 2,22 m (30e) |
Wojciech Theiner | 25e | kwalificaties: 2,22 m (25e) | |
Piotr Lisek | polsstokhoogspringen (m) | 4e | kwalificaties: 5,70 m (6e) finale: 5,75 m (4e) |
Robert Sobera | 13e | kwalificaties: 5,60 m (13e) | |
Paweł Wojciechowski | 16e | kwalificaties: 5,45 m (16e) | |
Konrad Bukowiecki | kogelstoten (m) | 12e | kwalificaties: 20,71 m (6e) finale: NM |
Michał Haratyk | 18e | kwalificaties: 19,97 m (18e) | |
Tomasz Majewski | 6e | kwalificaties: 20,56 m (7e) finale: 20,72 m (6e) | |
Piotr Małachowski | discuswerpen (m) | 2 | kwalificaties: 65,89 m (1e) finale: 67,55 m (2e) |
Robert Urbanek | 17e | kwalificaties: 61,76 m (17e) | |
Łukasz Grzeszczuk | speerwerpen (m) | 31e | kwalificaties: 76,52 m (31e) |
Marcin Krukowski | 15e | kwalificaties: 80,62 m (15e) | |
Paweł Fajdek | kogelslingeren (m) | 17e | kwalificaties: 72,00 m (17e) |
Wojciech Nowicki | 3 | kwalificaties: 77,64 m (1e) finale: 77,73 m (3e) | |
Paweł Wiesiołek | tienkamp | 21e | 100 m: 10,88 (888 punten) verspringen: 6,73 m (750 punten) kogelstoten: 14,17 m (739 punten) hoogspringen: 2,01 m (813 punten) 400 m: 50.18 (806 punten) 110 m horden: 15.09 (839 punten) discuswerpen: 48,32 m (835 punten) polsstokhoogspringen: 4,50 m (760 punten) speerwerpen: 56,68 m (688 punten) 1500 m: 4:42.77 (666 punten) totaal: 7784 punten (21e) |
Marika Popowicz-Drapała | 100 m (v) | series | series: 11.70 (6e) |
Ewa Swoboda | halve finale | series: 11.24 (2e) halve finale: 11.18 (7e) | |
Anna Kiełbasińska | 200 m (v) | series | series: 22.95 (4e) |
Małgorzata Hołub | 400 m (v) | halve finale | series: 51.80 (3e) halve finale: 51.93 (7e) |
Justyna Święty | halve finale | series: 51.82 (3e) halve finale: 51.62 (5e) | |
Angelika Cichocka | 800 m (v) | halve finale | series: 2:00.42 (1e) halve finale: 2:01.29 (8e) |
1500 m (v) | halve finale | series: 4:11.76 (5e) halve finale: 4:17.83 (12e) | |
Sofia Ennaoui | 10e | series: 4:06.90 (3e) halve finale: 4:05.29 (6e) finale: 4:14.72 (10e) | |
Danuta Urbanik | halve finale | series: 4:08.67 (9e) halve finale: 4:11.34 (10e) | |
Joanna Jóźwik | 800 m (v) | 5e | series: 2:01.58 (1e) halve finale: 1:58.93 (1e) finale: 1:57.37 (5e) |
Karolina Kołeczek | 100 m horden (v) | series | series: 13.04 (6e) |
Emilia Ankiewicz | 400 m horden (v) | halve finale | series: 55.89 (PR, 3e) halve finale: 56.99 (7e) |
Joanna Linkiewicz | halve finale | series: 56.07 (1e) halve finale: 55.35 (3e) | |
Matylda Kowal | 3000 m steeplechase (v) | series | series: 9:35.13 (8e) |
Agata Forkasiewicz Anna Kiełbasińska Klaudia Konopko Marika Popowicz-Drapała Katarzyna Sokólska Ewa Swoboda | 4x100 m (v) | series | series: 43.33 (7e) |
Iga Baumgart Martyna Dąbrowska Małgorzata Hołub Ewelina Ptak Justyna Święty Patrycja Wyciszkiewicz | 4x400 m (v) | 7e | series: 3:25.34 (3e) finale: 3:27.28 (7e) |
Katarzyna Kowalska | marathon (v) | DNF | |
Iwona Lewandowska | 21e | 2:31:41 (21e) | |
Monika Stefanowicz | 23e | 2:32:49 (23e) | |
Paulina Buziak | 20 km snelwandelen (v) | 28e | 1:35:01 (28e) |
Agnieszka Dygacz | DNF | ||
Agnieszka Szwarnóg | 44e | 1:38:01 (44e) | |
Anna Jagaciak-Michalska | hink-stap-springen (v) | 10e | kwalificaties: 14,13 m (10e) finale: 14,07 m (10e) |
Kamila Lićwinko | hoogspringen (v) | 9e | kwalificaties: 1,94 m (9e) finale: 1,93 m (9e) |
Paulina Guba | kogelstoten (v) | 13e | kwalificaties: 17,70 m (13e) |
Żaneta Glanc | discuswerpen (v) | 17e | kwalificaties: 57,88 m (17e) |
Maria Andrejczyk | speerwerpen (v) | 4e | kwalificaties: 67,11 m (NR, 1e) finale: 64,78 m (4e) |
Joanna Fiodorow | kogelslingeren (v) | 9e | kwalificaties: 71,77 m (4e) finale: 69,87 m (9e) |
Malwina Kopron | 15e | kwalificaties: 69,69 m (15e) | |
Anita Włodarczyk | 1 | kwalificaties: 76,93 m (1e) finale: 82,29 m (WR, 1e) |
Badminton
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Adrian Dziółko | enkelspel (m) | groepsfase | groepsfase won van Kevin Cordón (18–21, 21–10, 21–13) verloor van Chen Long (12–21, 9–21) verloor van Niluka Karunaratne (19–21, 22–24) |
Adam Cwalina Przemysław Wacha | dubbelspel (m) | groepsfase | groepsfase verloren van Kim – Kim (14–21, 15–21) verloren van Boe – Mogensen (17–21, 17–21) verloren van Ellis – Langridge (18–21, 16–21) |
Robert Mateusiak Nadieżda Zięba | dubbelspel (g) | kwartfinale | groepsfase verloren van Fischer Nielsen – Pedersen (18–21, 21–23) wonnen van Xu – Ma (13–21, 21–9, 21–19) wonnen van Adcock – Adcock (18–21, 27–25, 21–9) kwartfinale verloren van Chan – Goh (17–21, 10–21) |
Boksen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Tomasz Jabłoński | –75 kg (m) | eerste ronde | eerste ronde verloor van Daniel Lewis (1–2) |
Igor Jakubowski | –91 kg (m) | eerste ronde | eerste ronde verloor van Lawrence Okolie (0–3) |
Boogschieten
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Karina Lipiarska | individueel (v) | eerste ronde | plaatsingsronde: 620 punten (40e) eerste ronde verloor van Yasemin Anagöz (5–6) |
Gewichtheffen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Adrian Zieliński | –94 kg (m) | DSQ | |
Tomasz Zieliński | DSQ | ||
Bartłomiej Bonk | –105 kg (m) | DNF | trekken: 185 kg (7e) stoten: DNF |
Arkadiusz Michalski | 7e | trekken: 179 kg (11e) stoten: 221 kg (5e) totaal: 400 kg (7e) | |
Patrycja Piechowiak | –69 kg (v) | DNF | trekken: 101 kg (9e) stoten: DNS |
Gymnastiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Katarzyna Jurkowska-Kowalska | meerkamp individueel (v) | 49e | kwalificaties sprong: 14,466 brug: 11,700 balk: 12,333 vloer: 13,300 totaal: 51,799 (49e) |
Handbal
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sławomir Szmal Piotr Wyszomirski Karol Bielecki VO Michał Jurecki Krzysztof Lijewski Łukasz Gierak Michał Szyba Adam Wiśniewski Michał Daszek Mateusz Jachlewski Przemysław Krajewski Kamil Syprzak Bartosz Jurecki Mateusz Kus | mannen | halve finale | zie onder |
№ | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | V | G | V | T | Saldo | |||
1 | Duitsland | 5 | 4 | 1 | 0 | 153 | 141 | +12 | 8 |
2 | Slovenië | 5 | 4 | 1 | 0 | 137 | 126 | +11 | 8 |
3 | Brazilië | 5 | 2 | 2 | 1 | 141 | 150 | –9 | 5 |
4 | Polen | 5 | 2 | 3 | 0 | 139 | 140 | –1 | 4 |
5 | Egypte | 5 | 1 | 1 | 3 | 129 | 143 | –14 | 3 |
6 | Zweden | 5 | 1 | 4 | 0 | 132 | 131 | +1 | 2 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | MEZT | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
7 augustus | 16:40 | 21:40 | Rio de Janeiro | Polen | 32–34 | Brazilië | |
9 augustus | 11:30 | 16:30 | Rio de Janeiro | Duitsland | 32–29 | Polen | |
11 augustus | 11:30 | 16:30 | Rio de Janeiro | Polen | 33–25 | Egypte | |
13 augustus | 19:50 | 00:50 | Rio de Janeiro | Zweden | 24–25 | Polen | |
15 augustus | 09:30 | 14:30 | Rio de Janeiro | Polen | 20–25 | Slovenië | |
Kwartfinale | 17 augustus | 20:30 | 01:30 | Rio de Janeiro | Kroatië | 27–30 | Polen |
Halve finale | 19 augustus | 20:30 | 01:30 | Rio de Janeiro | Polen | 28–29 | Denemarken |
Bronzen finale | 21 augustus | 10:30 | 15:30 | Rio de Janeiro | Polen | 25–31 | Duitsland |
Judo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Maciej Sarnacki | +100 kg (m) | derde ronde | tweede ronde won van Þormóður Árni Jónsson: ippon derde ronde verloor van Or Sasson: waza-ari |
Arleta Podolak | –57 kg (v) | tweede ronde | tweede ronde verloor van Lien Chen-ling: ippon |
Katarzyna Kłys | –70 kg (v) | tweede ronde | eerste ronde won van Gulnoza Matniyazova: yuko tweede ronde verloor van María Bernabéu: shido |
Daria Pogorzelec | –78 kg (v) | tweede ronde | eerste ronde won van Hortence Atangana: shido tweede ronde verloor van Luise Malzahn: shido |
Kanovaren
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grzegorz Hedwig | C-1 (m) | halve finale | series: 96.67 (7e) halve finale: 102.70 (12e) |
Marcin Pochwała Piotr Szczepański | C-2 (m) | 5e | series: 115.36 (11e) halve finale: 110.17 (4e) finale: 104.97 (5e) |
Maciej Okręglak | K-1 (m) | series | series: 94.44 (18e) |
Paweł Kaczmarek | K-1 200 m (m) | series | series: 35.562 (6e) |
Rafał Rosolski | K-1 1000 m (m) | 14e | series: 3:37.700 (4e) halve finale: 3:38.379 (7e) B-finale: 3:39.021 (14e) |
Tomasz Kaczor | C-1 200 m (m) | series | series: 42.450 (6e) |
C-1 1000 m (m) | 9e | series: 3:59.928 (2e) halve finale: 3:59.836 (4e) B-finale: 3:59.350 (1e) | |
Mateusz Kamiński Michał Kudła | C-2 1000 m (m) | 9e | series: 3:44.717 (5e) halve finale: 3:43.467 (4e) B-finale: 3:52.964 (1e) |
Natalia Pacierpnik | K-1 (v) | halve finale | series: 106.38 (10e) halve finale: 109.63 (11e) |
Marta Walczykiewicz VS | K-1 200 m (v) | 2 | series: 40.263 (1e) halve finale: 40.619 (1e) finale: 40.279 (2e) |
Ewelina Wojnarowska | K-1 500 m (v) | 12e | series: 1:52.193 (2e) halve finale: 1:59.458 (5e) finale: 1:58.167 (12e) |
Beata Mikołajczyk Karolina Naja | K-2 500 m (v) | 3 | series: 1:41.766 (2e) halve finale: 1:41.684 (1e) finale: 1:45.207 (3e) |
Marta Walczykiewicz Beata Mikołajczyk Karolina Naja Edyta Dzieniszewska | K-4 500 m (v) | 9e | series: 1:33.020 (2e) halve finale: 1:36.532 (4e) B-finale: 1:37.658 (1e) |
Moderne vijfkamp
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Szymon Staśkiewicz | mannen | 27e | zwemmen: 2:10.16 (35e, 310 punten) schermen: 21 W, 14 V (5e, 227 punten) paardrijden: 42 strafpunten (30e, 258 punten) gecombineerd: 11:45.88 (24e, 595 punten) totaal: 1390 punten (27e) |
Anna Maliszewska | vrouwen | 19e | zwemmen: 2:20.30 (25e, 280 punten) schermen: 16 W, 19 V (21e, 200 punten) paardrijden: 18 strafpunten (20e, 282 punten) gecombineerd: 13:01.21 (19e, 519 punten) totaal: 1281 punten (19e) |
Oktawia Nowacka | 3 | zwemmen: 2:16.67 (16e, 290 punten) schermen: 27 W, 8 V (1e, 264 punten) paardrijden: 7 strafpunten (9e, 293 punten) gecombineerd: 13:18.50 (25e, 502 punten) totaal: 1349 punten (3e) |
Paardensport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Paweł Spisak | eventing (individueel) | 51e | dressuur: 53,60 strafpunten (51e) |
Roeien
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Natan Węgrzycki-Szymczyk | skiff (m) | 7e | series: 7:12.43 (2e) kwartfinale: 6:53.52 (3e) halve finale: 7:15.61 (6e) B-finale: 6:47.95 (1e) |
Artur Mikołajczewski Miłosz Jankowski | lichte dubbel-twee (m) | 6e | series: 6:27.70 (2e) halve finale: 6:40.23 (3e) finale: 6:42.00 (6e) |
Mateusz Biskup Wiktor Chabel Dariusz Radosz Mirosław Ziętarski | vier-zonder (m) | 4e | series: 5:51.28 (2e) finale: 6:12.09 (4e) |
Krystian Aranowski Marcin Brzeziński Mikołaj Burda Robert Fuchs Piotr Juszczak Zbigniew Schodowski Michał Szpakowski Mateusz Wilangowski Daniel Trojanowski S | acht (m) | 5e | series: 5:42.32 (3e) herkansing: 5:59.22 (4e) finale: 5:34.62 (5e) |
Anna Wierzbowska Maria Wierzbowska | twee-zonder (v) | 10e | series: 7:12.82 (3e) halve finale: 7:39.12 (5e) finale: 7:21.53 (10e) |
Magdalena Fularczyk Natalia Madaj | dubbel-twee (v) | 1 | series: 7:16.16 (1e) halve finale: 6:50.63 (1e) finale: 7:40.10 (1e) |
Weronika Deresz Martyna Mikołajczak | lichte dubbel-twee (v) | 7e | series: 7:05.02 (2e) halve finale: 7:22.06 (5e) B-finale: 7:24.34 (1e) |
Monika Ciaciuch Agnieszka Kobus Joanna Leszczyńska Maria Springwald | dubbel-vier (v) | 3 | series: 6:33.43 (2e) herkansing: 6:25.49 (2e) finale: 6:50.86 (3e) |
Schermen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Hanna Łyczbińska | floret (v) | derde ronde | tweede ronde won van Carolin Golubytskyi (14–9) derde ronde verloor van Elisa Di Francisca (6–15) |
Bogna Jóźwiak | sabel (v) | tweede ronde | eerste ronde won van Marta Baeza (4–2) tweede ronde verloor van Sofja Velikaja (5–15) |
Małgorzata Kozaczuk | derde ronde | tweede ronde won van Shen Chen (15–9) derde ronde verloor van Azza Besbes (12–15) | |
Aleksandra Socha | tweede ronde | tweed ronde verloor van Loreta Gulotta (10–15) | |
Bogna Jóźwiak Małgorzata Kozaczuk Marta Puda Aleksandra Socha | sabel team (v) | 6e | kwartfinale verloren van de Verenigde Staten (43–45) plaatsen 5–8 wonnen van Mexico (45–23) plaatsen 5–6 verloren van Zuid-Korea (41–45) |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Piotr Daniluk | 10 m luchtpistool (m) | 41e | kwalificaties: 567 punten (41e) |
25 m snelvuurpistool (m) | 20e | kwalificaties: 567 punten (20e) | |
Klaudia Breś | 10 m luchtpistool (v) | 23e | kwalificaties: 379 punten (23e) |
25 m pistool | 15e | kwalificaties: 578 punten (15e) | |
Sylwia Bogacka | 10 m luchtgeweer (v) | 40e | kwalificaties: 409,1 punten (40e) |
50 m drie houdingen (v) | 23e | kwalificaties: 577 puntne (23e) | |
Aleksandra Jarmolińska | skeet (v) | 12e | kwalificaties: 68 punten (12e) |
Agnieszka Nagay | 10 m luchtgeweer (v) | 29e | kwalificaties: 412,8 punten (29e) |
50 m drie houdingen (v) | 16e | kwalificaties: 578 punten (6e) |
Taekwondo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Karol Robak | –68 kg (m) | kwartfinale | eerste ronde won van Balla Dièye (15–12) kwartfinale verloor van Jaouad Achab (7–9) |
Piotr Paziński | –80 kg (m) | eerste ronde | eerste ronde verloor van Cheick Sallah Cisse (2–8) herkansing won van Tahir Güleç (6–5) bronzen finale verloor van Milad Beigi (0–12PG) |
Tafeltennis
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jakub Dyjas | enkelspel (m) | tweede ronde | eerste ronde won van Marcelo Aguirre (4–0) tweede ronde verloor van Aleksander Sjibajev (0–4) |
Wang Zengyi | tweede ronde | tweede ronde verloor van Bojan Tokič (2–4) | |
Jakub Dyjas Daniel Górak Wang Zengyi | team (m) | eerste ronde | eerste ronde verloren van Japan (2–3) |
Katarzyna Grzybowska | enkelspel (v) | tweede ronde | eerste ronde won van Manika Batra (4–2) tweede ronde verloor van Kim Song-i (0–4) |
Li Qian | tweede ronde | tweede ronde verloor van Daniela Dodean (1–4) | |
Katarzyna Grzybowska Li Qian Natalia Partyka | team (v) | eerste ronde | eerste ronde verloren van Japan (0–3) |
Tennis
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jerzy Janowicz | enkelspel (m) | eerste ronde | eerste ronde verloor van Gilles Müller (7–5, 1–6, 6–7) |
Łukasz Kubot Marcin Matkowski | dubbelspel (m) | tweede ronde | eerste ronde wonnen van Bopanna – Paes (6–4, 7–6) tweede ronde verloren van Bautista Agut – Ferrer (3–6, 6–7) |
Magda Linette | enkelspel (v) | eerste ronde | eerste ronde verloor van Anastasija Pavljoetsjenkova (0–6, 3–6) |
Agnieszka Radwańska | eerste ronde | eerste ronde verloor van Zheng Saisai (4–6, 5–7) | |
Klaudia Jans-Ignacik Paula Kania | dubbelspel (v) | eerste ronde | eerste ronde verloren van Bouchard – Dabrowski (6–4, 5–7, 3–6) |
Agnieszka Radwańska Łukasz Kubot | dubbelspel (g) | eerste ronde | eerste ronde verloren van Begu – Tecău (6–4, 6–7, [8–10]) |
Triatlon
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Agnieszka Jerzyk | vrouwen | 22e | zwemmen: 19:50 wielrennen: 1:03:59 hardlopen: 36:04 totaal: 2:01:27 (22e) |
Volleybal
- Beach
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grzegorz Fijałek Mariusz Prudel | beach (m) | groepsfase | groepsfase verloren van Krasilnikov – Semjonov (14–21, 13–21) verloren van Nummerdor – Varenhorst (17–21, 21–19, 9–15) wonnen van E Grimalt – M Grimalt (21–13, 16–21, 15–9) herkansing verloren van Saxton – Schalk (19–21, 18–21) |
Piotr Kantor Bartosz Łosiak | groepsfase | groepsfase wonnen van Böckermann – Flüggen (21–11, 23–21) verloren van Barsoek – Nikita Ljamin (14–21, 17–21) verloren van Brouwer – Meeuwsen (19–21, 19–21) herkansing verloren van Lupo – Nicolai (12–21, 21–15, 13–15) | |
Monika Brzostek Kinga Kołosińska | beach (v) | achtste finale | groepsfase wonnen van Fendrick – Sweat (14–21, 21–13, 15–7) wonnen van Birlova – Oekolova (21–19, 21–18) verloren van Antunes – França (10–21, 15–21) achtste finale verloren van Bawden – Clancy (21–15, 16–21, 11–15) |
- Zaal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Piotr Nowakowski Dawid Konarski Bartosz Kurek Karol Kłos Fabian Drzyzga Grzegorz Łomacz Michał Kubiak A Paweł Zatorski L Mateusz Mika Rafał Buszek Bartosz Bednorz Mateusz Bieniek | zaal (m) | kwartfinale | zie onder |
Groep B | ||||||||||||
# | Land | Wedstrijden | Punten | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | SW | SV | SR | SPW | SPL | Saldo | PNT | |||
1 | Argentinië | 5 | 4 | 1 | 12 | 4 | +8 | 394 | 335 | +59 | 12 | |
2 | Polen | 5 | 4 | 1 | 14 | 5 | +9 | 447 | 389 | +58 | 12 | |
3 | Rusland | 5 | 4 | 1 | 13 | 6 | +7 | 432 | 367 | +65 | 11 | |
4 | Iran | 5 | 2 | 3 | 8 | 9 | −1 | 389 | 392 | −3 | 7 | |
5 | Egypte | 5 | 1 | 4 | 3 | 12 | −9 | 286 | 362 | −76 | 3 | |
6 | Cuba | 5 | 0 | 5 | 1 | 15 | −14 | 300 | 403 | −103 | 0 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | MEZT | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
7 augustus | 15:00 | 20:00 | Rio de Janeiro | Polen | 3−0 | Egypte | |
9 augustus | 17:35 | 22:35 | Rio de Janeiro | Polen | 3−2 | Iran | |
11 augustus | 15:00 | 20:00 | Rio de Janeiro | Polen | 3−0 | Argentinië | |
13 augustus | 15:00 | 20:00 | Rio de Janeiro | Polen | 2−3 | Rusland | |
15 augustus | 17:05 | 22:05 | Rio de Janeiro | Polen | 3−0 | Cuba | |
Kwartfinale | 17 augustus | 14:00 | 19:00 | Rio de Janeiro | Verenigde Staten | 3−0 | Polen |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Michał Gołaś | weg (m) | 56e | 6.30,05 (+20,00, 56e) |
Rafał Majka | 3 | 6.10,10 (+0.05, 3e) | |
Maciej Bodnar | weg (m) | DNF | |
tijdrit (m) | 6e | 1:14:05.89 (6e) | |
Michał Kwiatkowski | weg (m) | 62e | 6.30,05 (+20,00, 62e) |
tijdrit (m) | 14e | 1:15:55.49 (14e) | |
Rafał Sarnecki | sprint (m) | eerste ronde | kwalificaties: 9.980 (15e) eerste ronde verloor van Denis Dmitrijev herkansing verloor van Fabián Puerta |
Damian Zieliński | eerste ronde | kwalificaties: 9.823 (7e) eerste ronde: verloor van Joachim Eilers herkansing verloor van Patrick Constable | |
Krzysztof Maksel Rafał Sarnecki Damian Zieliński | teamsprint (m) | halve finale | kwalificaties: 43.297 (5e) halve finale verloren van Frankrijk (43.555, 7e) |
Krzysztof Maksel | keirin (m) | 9e | eerste ronde verloor van Sam Webster (+0.378, 4e) herkansing won serie tweede ronde verloor van Joachim Eilers (+0.130, 4e) plaatsen 7–12 verloor van Sam Webster (+0.107, 3e) |
Damian Zieliński | 6e | eerste ronde won serie tweede ronde verloor van Joachim Eilers (+0.071, 2e) finale verloor van Jason Kenny (+0.594, 6e) | |
Małgorzata Jasińska | weg (v) | 24e | 3:56.34 (24e) |
Katarzyna Niewiadoma | weg (v) | 6e | 3:51.47 (6e) |
tijdrit (v) | 18e | 47:47.96 (18e) | |
Anna Plichta | weg (v) | 41e | 4:01.29 (41e) |
tijdrit (v) | 19e | 47:59.66 (19e) | |
Edyta Jasińska Justyna Kaczkowska Daria Pikulik Natalia Rutkowska Małgorzata Wojtyra | ploegenachtervolging (v) | 8e | kwalificaties: 4:28.988 (8e) halve finale verloren van Nieuw-Zeeland (DSQ) finale verloren van China (DSQ) |
Daria Pikulik | omnium (v) | 14e | totaal: 92 punten (14e) |
Katarzyna Solus-Miśkowicz | mountainbike (v) | DNS | |
Maja Włoszczowska | 2 | 1:30:52 |
Worstelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Magomedmurad Gadzhiev | –65 kg vrije stijl (m) | eerste ronde | eerste ronde verloor van Frank Molinaro (1–3) |
Zbigniew Baranowski | –86 kg vrije stijl (m) | kwartfinale | eerste ronde won van Sandro Aminasjvili (3–1) kwartfinale verloor van Sharif Sharifov (0–3) |
Radosław Baran | –97 kg vrije stijl (m) | voorronde | voorronde verloor van Khetag Gazyumov (0–3) |
Robert Baran | –125 kg vrije stijl (m) | kwartfinale | eerste ronde won van Aiaal Lazarev (3–1) kwartfinale verloor van Tervel Dlagnev (1–3) |
Iwona Matkowska | –48 kg vrije stijl (v) | kwartfinale | eerste ronde won van Mercy Genesis (3–0) kwartfinale verloor van Mariya Stadnik (0–4) herkansing verloor van Patricia Bermúdez (1–3) |
Katarzyna Krawczyk | –53 kg vrije stijl (v) | kwartfinale | eerste ronde won van Erdenechimegiin Sumiyaa (3–1) kwartfinale verloor van Sofia Mattsson (1–3) |
Monika Michalik | –63 kg vrije stijl (v) | 3 | eerste ronde verloor van Risako Kawai (0–3) herkansing won van Anastasija Grigorjeva (3–1) bronzen finale won van Inna Trazjoekova (3–1) |
Agnieszka Wieszczek | –69 kg vrije stijl (v) | voorronde | voorronde verloor van Buse Tosun (0–3) |
Zeilen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Piotr Myszka | RS:X (m) | 4e | totaal: 88 punten (4e) |
Kacper Ziemiński | Laser | 18e | totaal: 140 punten (18e) |
Paweł Kołodziński Łukasz Przybytek | 49er | 8e | totaal: 118,3 punten (8e) |
Małgorzata Białecka | RS:X (v) | 14e | totaal: 153 punten (14e) |
Irmina Gliszczyńska Agnieszka Skrzypulec | 470 (v) | 10e | totaal: 106 punten (10e) |
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Konrad Czerniak | 100 m vlinderslag (m) | 10e | series: 51.81 (10e) halve finale: 51.80 (10e) |
Paweł Juraszek | 50 m vrije slag (m) | 35e | series: 22.50 (35e) |
Radosław Kawęcki | 100 m rugslag (m) | 23e | series: 54.39 (23e) |
200 m rugslag (m) | 17e | 1:57.61 (17e) | |
Paweł Korzeniowski | 100 m vlinderslag (m) | 33e | series: 53.71 (33e) |
Kacper Majchrzak | 200 m vrije slag (m) | 10e | series: 1:47.12 (15e) halve finale: 1:46.30 (NR, 10e) |
Tomasz Polewka | 100 m rugslag (m) | 26e | series: 54.52 (26e) |
Mateusz Sawrymowicz | 1500 m vrije slag (m) | 33e | series: 15:26.33 (33e) |
Marcin Stolarski | 100 m schoolslag (m) | 29e | series: 1:01.06 (29e) |
Jan Świtkowski | 200 m vlinderslag (m) | 17e | series: 1:56.73 (17e) |
Wojciech Wojdak | 400 m vrije slag (m) | 23e | series: 3:48.87 (23e) |
1500 m vrije slag (m) | 28e | series: 15:13.18 (28e) | |
Filip Wypych | 50 m vrije slag (m) | 21e | series: 22.23 (21e) |
Filip Zaborowski | 400 m vrije slag (m) | 28e | series: 3:49.83 (28e) |
Konrad Czerniak Paweł Korzeniowski Kacper Majchrzak Jan Świtkowski | 4x100 m vrije slag (m) | 13e | series: 3:15.52 (13e) |
Kacper Klich Paweł Korzeniowski Kacper Majchrzak Jan Świtkowski Paweł Werner | 4x200 m vrije slag (m) | 10e | series: 7:11.11 (10e) |
Radosław Kawęcki Marcin Stolarski Konrad Czerniak Kacper Majchrzak | 4x100 m wisselslag (m) | 12e | series: 3:35.18 (12e) |
Katarzyna Baranowska | 200 m wisselslag (v) | 39e | series: 2:19.03 (39e) |
Anna Dowgiert | 50 m vrije slag (v) | 37e | series: 25.54 (37e) |
Aleksandra Urbańczyk | 29e | series: 25.28 (29e) | |
Alicja Tchórz | 100 m rugslag (v) | 21e | series: 1:01.31 (21e) |
200 m rugslag (v) | 20e | series: 2:11.40 (20e) | |
Katarzyna Wilk | 100 m vrije slag (v) | 29e | series: 55.44 (29e) |
Anna Dowgiert Alicja Tchórz Aleksandra Urbańczyk Katarzyna Wilk | 4x100 m vrije slag (v) | 15e | series: 3:41.43 (15e) |
Joanna Zachoszcz | 10 km open water (v) | 22e | 1:59:20.4 (22e) |
Bronnen
|