Wereldkampioenschappen kanosprint 1970
Wereldkampioenschappen kanosprint 1970 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Kopenhagen | ||||||
Editie | 8e | ||||||
Jaar | 1970 | ||||||
Sport | Kanovaren Kajakken | ||||||
Organisator | ICF | ||||||
Eerste editie | 1938 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Wereldkampioenschappen kanosprint 1970 waren kampioenschappen voor kanoërs en kajakkers. De achtste editie van de wereldkampioenschappen vond plaats in het Deense Kopenhagen.
Resultaten
Kanovaren
- Heren
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
C1 1000 meter | Tibor Tatai | Jerzy Opara | Jiří Čtvrtečka |
C1 10.000 meter | Tamás Wichmann | Afansie Butelchin | Nikolay Fedulov |
C2 1000 meter | Ivan Patzaichin Serghei Covaliov | Tamás Wichmann Gyula Petrikovics | Boris Lubenov Sachko Iliev |
C2 10.000 meter | Petre Maxim Gheorghe Simionov | Valeriy Drybas Vasiliy Kalyagin | Bernt Lindelöf Erik Zeidlitz |
Kajakken
- Heren
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
K1 500 meter | Anatoly Tishchenko | Grzegorz Śledziewski | Jean-Pierre Burny |
K1 1000 meter | Aleksandr Sjaparenko | Lars Andersson | Grzegorz Śledziewski |
K1 10.000 meter | Viktor Tsaryov | Erik Hansen | Péter Völgyi |
K1 4x500 meter | Anatoly Tishchenko Nikolay Gogol Anatoliy Kobrisev Anatoliy Sedasov | Eugen Botez Mihai Zafiu Ion Jacob Aurel Vernescu | Géza Csapó István Csizmadia Mihály Hesz József Svidró |
K2 500 meter | Lars Andersson Rolf Peterson | Aurel Vernescu Atanase Sciotnic | Gerhard Seibold Günther Pfaff |
K2 1000 meter | Gerhard Seibold Günther Pfaff | Lars Andersson Rolf Peterson | Klaus-Peter Ebeling Joachim Mattern |
K2 10.000 meter | Konstantin Kostenko Vyacheslav Kononov | Imre Szöllősi Vilmos Nagy | Costel Coșniță Vasilie Simiocenco |
K4 1000 meter | Joeri Filatov Valeri Didenko Joeri Stetsenko Vladimir Morozov | Klaus-Peter Ebeling Joachim Mattern Uwe Will Eduard Augustin | István Szabó Péter Várhelyi Csaba Giczy István Timár |
K4 10.000 meter | Egil Søby Steinar Amundsen Tore Berger Jan Johansen | Horst Mattern Rainer Hennes Jochen Schneider Erich Kemnitz | Kurt Lycjner Willy Tesch Åke Sandin Hans Nilsson |
- Dames
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
K1 500 meter | Ljoedmila Pinajeva | Mieke Jaapies | Petra Setzkorn |
K2 500 meter | Roswitha Esser Renate Breuer | Lyudmila Bezrukova Tamara Zhimanskaya | Petra Setzkorn Petra Grabowski |
K4 500 meter | Lyudmila Bezrukova Tamara Zhimanskaya Natalya Boyko Nineli Vakula | Petra Setzkorn Petra Grabowski Ingeborg Loesch Anita Nüßner | Roswitha Esser Irene Pepinghege Roswitha Spohr Monika Bergmann |
Bronnen, noten en/of referenties
- Dit artikel of een eerdere versie ervan is een (gedeeltelijke) vertaling van het artikel 1970 ICF Canoe Sprint World Championships op de Engelstalige Wikipedia, dat onder de licentie Creative Commons Naamsvermelding/Gelijk delen valt. Zie de bewerkingsgeschiedenis aldaar.
- (en) Medal Winners 1936-2007, ICF (Internet Archive)