Wereldkampioenschappen roeien 2004
Wereldkampioenschappen roeien 2004 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Meer van Banyoles | |||||||
Gehouden in | Banyoles, Spanje | ||||||
Editie | 34 | ||||||
Jaar | 2004 | ||||||
Data | 27 juli t/m 1 augustus | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 9 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 34e editie van de wereldkampioenschappen roeien werden gehouden van 27 juli t/m 1 augustus 2004 in op het Meer van Banyoles in Banyoles, Spanje. In dit Olympisch jaar werden alleen de nummers uitgeschreven die niet op het Olympisch programma stonden. Het toernooi stond onder auspiciën van de wereld roeifederatie FISA.
Medaillewinnaars
Mannen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Lichte skiff LM1x | Peter Ording | Stephan Steiner | Oleksandr Serdiuk | |||
Twee met M2+ | Italië Mattia Trombetta Mario Palmisano Luigi Longobardi | Polen Marcin Wika Piotr Basta Rafał Cholewiński | Denemarken Gunnar Levring Morten Nielsen Jacob Neergaard | |||
Lichte twee zonder LM2- | Denemarken Bo Helleberg Mads Kruse Andersen | Italië Nicola Moriconi Salvatore Di Somma | Canada Douglas Vandor Mike Lewis | |||
Vier met M4+ | Italië Lorenzo Carboncini Stefano Introzzi Edoardo Verzotti Valerio Massimo Alessandro Speranza | Canada Robert Weitemeyer Malcolm Howard Peter Dembicki Andrew Ireland Stephen Cheng | Verenigde Staten Andrew Brennan Paul Daniels Steve CopPLa Josh Inman Marcus McElhenney | |||
Lichte dubbel vier LM4x | Italië Franco Sancassani Alessandro Lodigiani Daniele Gilardoni Marcello Miani | Canada Jeff Bujas Scott Moore Matt Jensen Daniel Parsons | Duitsland Nils Budde Matthias Schömann-Finck Nils Ipsen Jens Wittwer | |||
Lichte acht LM8+ | Frankrijk Franck Solforosi Damien Margat Alexis Saïtta Jérémy Pouge Franck Bussière Vincent Faucheux Nicolas Planque Fabien Tilliet Nicolas Majerus | Italië Santino Faggioli Luigi Scala Bruno Pasqualini Giuseppe Del Gaudio Fabrizio Gabriele Stefano De Piccoli Livio La Padula Emanuele Federici Gianluca Barattolo | Australië George Roberts Samuel Waley Ross Brown Kaspar Hebblewhite Thomas Gibson Tom Nicholls Tim Smith Samuel Beltz Marc Douez |
Vrouwen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Lichte skiff LW1x | Nina Gäßler | Jo Hammond | Minna Nieminen | |||
Vier zonder W4- | Frankrijk Marjolaine Rossit Celia Foulon Audrey Galy Marie Le Nepvou | Rusland Valeriya Starodubrovskaya Yulia Inozemtseva Natalia Melnikova Vera Pochitaeva | Wit-Rusland Iryna Bazyleuskaya Natallia Lialina Tamara Samakhvalava Hanna Nakhayeva | |||
Lichte dubbel vier LW4x | China Wang Yanni Deng Yanping Tan Meiyun Zhou Weijuan | Canada Gen Meredith Sheryl Preston Shona Mclaren Elizabeth Urbach | Verenigde Staten Maria Picone Mary Obidinski Julie Nichols Renee Hykel |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Italië | 3 | 2 | 0 | 5 |
2 | Duitsland | 2 | 0 | 1 | 3 |
3 | Frankrijk | 2 | 0 | 0 | 2 |
4 | Denemarken | 1 | 0 | 1 | 2 |
5 | China | 1 | 0 | 0 | 1 |
6 | Canada | 0 | 3 | 1 | 4 |
7 | Verenigd Koninkrijk | 0 | 1 | 0 | 1 |
Rusland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Zwitserland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Polen | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11 | Verenigde Staten | 0 | 0 | 2 | 2 |
12 | Finland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Wit-Rusland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Oekraïne | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Australië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 9 | 9 | 9 | 27 |
Bronnen, noten en/of referenties
|