Roing under Sommer-OL 2020 – Dobbeltsculler menn
Roing under Sommer-OL 2020 | ||
---|---|---|
Kvalifisering | ||
Singlesculler | menn | kvinner |
Toer uten styrmann | menn | kvinner |
Dobbeltsculler | menn | kvinner |
Dobbeltsculler, lettvekt | menn | kvinner |
Firer uten styrmann | menn | kvinner |
Dobbeltfirer | menn | kvinner |
Åtter | menn | kvinner |
|
Roing dobbeltsculler menn under Sommer-OL 2020 finner sted mellom 24. og 28. juli 2021 på Central Breakwater i Tokyo. Fra forsøksheatene vil de 3 beste i hvert heat gå direkte til semifinalene. Mens resten går til oppsamlingsheat.
Medaljefordeling
Medaljevinnere | |||
---|---|---|---|
Gull | Sølv | Bronse | |
Frankrike Hugo Boucheron Matthieu Androdias | Nederland Melvin Twellaar Stef Broenink | Kina Liu Zhiyu Zhang Liang |
Resultater
Forsøksheat
Heat 1
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Note |
---|---|---|---|---|
1 | Hugo Boucheron Matthieu Androdias | Frankrike | 6.10,45 | Q |
2 | Liu Zhiyu Zhang Liang | Kina | 6.11,55 | Q |
3 | Ilja Konoratjev Andrej Potapkin | Russiske utøvere | 6.16,09 | Q |
4 | Stephan Krüger Marc Weber | Tyskland | 6.35,11 | R |
5 | Jakub Podrazil Jan Cincibuch | Tsjekkia | 6.41,75 | R |
Heat 2
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Note |
---|---|---|---|---|
1 | Mirosław Ziętarski Mateusz Biskup | Polen | 6.11,22 | Q |
2 | Barnabé Delarze Roman Röösli | Sveits | 6.11,24 | Q |
3 | Jack Lopas Chris Harris | New Zealand | 6.12,05 | Q |
4 | Roman Byrne Philip Doyle | Irland | 6.14,40 | R |
Heat 3
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Note |
---|---|---|---|---|
1 | Melvin Twellaar Stef Broenink | Nederland | 6.08,38 | Q |
2 | Graeme Thomas John Collins | Storbritannia | 6.12,80 | Q |
3 | Ioan Prundeanu Marian Enache | Romania | 6.13,62 | Q |
4 | Saulius Ritter Aurimas Adomavičius | Litauen | 6.23,08 | R |
Oppsamlingsheat
De 3 beste gikk til semifinalene, mens nummer 4 var ferdig.
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Note |
---|---|---|---|---|
1 | Stephan Krüger Marc Weber | Tyskland | 6.26,64 | Q |
2 | Saulius Ritter Aurimas Adomavičius | Litauen | 6.27,36 | Q |
3 | Ronan Byrne Philip Doyle | Irland | 6.29,80 | Q |
4 | Jakub Podrazil Jan Cincibuch | Tsjekkia | 6.32,86 |
Semifinaler
Heat 1
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Note |
---|---|---|---|---|
1 | Hugo Boucheron Matthieu Androdias | Frankrike | 6.20,45 | Q |
2 | Graeme Thomas John Collins | Storbritannia | 6.22,95 | Q |
3 | Mirosław Ziętarski Mateusz Biskup | Polen | 6.24,50 | Q |
4 | Jack Lopas Chris Harris | New Zealand | 6.26,08 | B |
5 | Stephan Krüger Marc Weber | Tyskland | 6.38,41 | B |
6 | Ronan Byrne Philip Doyle | Irland | 6.49,06 | B |
Heat 2
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Note |
---|---|---|---|---|
1 | Melvin Twellaar Stef Broenink | Nederland | 6.20,17 | Q |
2 | Liu Zhiyu Zhang Liang | Kina | 6.23,11 | Q |
3 | Barnabé Delarze Roman Röösli | Sveits | 6.25,89 | Q |
4 | Ilja Kondratjev Andrej Potapkin | Russiske utøvere | 6.26,58 | B |
5 | Ioan Prundeanu Marian Enache | Romania | 6.29,55 | B |
6 | Saulius Ritter Aurimas Adomavičius | Litauen | 6.34,04 | B |
Finaler
A-Finale
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Note |
---|---|---|---|---|
01 | Hugo Boucheron Matthieu Androdias | Frankrike | 6.00,33 | OB |
02 | Melvin Twellaar Stef Broenink | Nederland | 6.00,53 | |
03 | Liu Zhiyu Zhang Liang | Kina | 6.03,63 | |
4 | Graeme Thomas John Collins | Storbritannia | 6.06,48 | |
5 | Barnabé Delarze Roman Röösli | Sveits | 6.09,05 | |
6 | Mirosław Ziętarski Mateusz Biskup | Polen | 6.09,17 |
B-Finale
For plassene 7 til 12
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid |
---|---|---|---|
1 | Ilja Kondratjev Andrej Potapkin | Russiske utøvere | 6.13,73 |
2 | Jack Lopas Chris Harris | New Zealand | 6.15,51 |
3 | Ioan Prundeanu Marian Enache | Romania | 6.16,86 |
4 | Ronan Byrne Philip Doyle | Irland | 6.16,89 |
5 | Stephan Krüger Marc Weber | Tyskland | 6.18,13 |
6 | Saulius Ritter Aurimas Adomavičius | Litauen | 6.20,87 |
Eksterne lenker
- Offisiell resultatside forsøksheat Arkivert 23. juli 2021 hos Wayback Machine.
- Offisiell resultatliste oppsammlingsheat Arkivert 25. juli 2021 hos Wayback Machine.
- Offisiell resultatliste semifinaler Arkivert 25. juli 2021 hos Wayback Machine.
- Offisiell resultatliste A-Finale Arkivert 28. juli 2021 hos Wayback Machine.
- Offisiell resultatliste B-Finale Arkivert 28. juli 2021 hos Wayback Machine.