Svømming under VM i svømmesport 2013 – 50 meter ryggsvømming menn
VM i svømmesport 2013 Barcelona, Spania | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Høydestuping | |||
| |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
25 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
Synkronsvømming | |||
Solo | teknisk | fri | |
Duett | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
kombinasjon | |||
Vannpolo | |||
|
50 meter ryggsvømming menn var en svømmeøvelse som ble arrangert under VM i svømming 2013 i Palau Sant Jordi i Barcelona i Spania den 3. og 4. august.[1][2]
Medaljevinnere
Gull | Sølv | |
Camille Lacourt Frankrike | Jérémy Stravius Frankrike | Matt Grevers USA |
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:
Navn | Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|---|
Verdensrekord Mesterskapsrekord | Liam Tancock | Storbritannia | 24,04 | Roma, Italia | 2. august 2009[3][4] |
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene ble avholdt fra kl 10.18.[5]
Plass | Heat | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 5 | Daniel Orzechowski | Brasil | 24.67 | Kvalifisert til semifinale |
2 | 4 | 5 | Aschwin Wildeboer Faber | Spania | 24.72 | Kvalifisert til semifinale |
3 | 5 | 4 | Jérémy Stravius | Frankrike | 24.79 | Kvalifisert til semifinale |
4 | 5 | 3 | Gerhardus Zandberg | Sør-Afrika | 24.85 | Kvalifisert til semifinale |
5 | 6 | 4 | David Plummer | USA | 24.91 | Kvalifisert til semifinale |
6 | 5 | 5 | Bastiaan Lijesen | Nederland | 24.94 | Kvalifisert til semifinale |
7 | 4 | 4 | Camille Lacourt | Frankrike | 24.97 | Kvalifisert til semifinale |
8 | 5 | 7 | Sun Xiaolei | Kina | 25.01 | Kvalifisert til semifinale |
8 | 5 | 6 | Guy Barnea | Israel | 25.01 | Kvalifisert til semifinale |
10 | 6 | 3 | Matt Grevers | USA | 25.08 | Kvalifisert til semifinale |
11 | 5 | 8 | Lavrans Solli | Norge | 25.15 | Kvalifisert til semifinale med nordisk rekord |
12 | 6 | 6 | Jonatan Kopelev | Israel | 25.17 | Kvalifisert til semifinale |
13 | 6 | 7 | Ashley Delaney | Australia | 25.36 | Kvalifisert til semifinale |
14 | 6 | 2 | Pavel Sankovich | Belarus | 25.40 | Kvalifisert til semifinale |
15 | 6 | 1 | Federico Grabich | Argentina | 25.44 | Kvalifisert til semifinale |
16 | 5 | 2 | Juan Miguel Rando | Spania | 25.52 | Kvalifisert til semifinale |
17 | 4 | 3 | Mirco di Tora | Italia | 25.54 | |
18 | 4 | 7 | Gareth Kean | New Zealand | 25.62 | |
19 | 6 | 8 | I Gede Siman Sudartawa | Indonesia | 25.68 | |
20 | 4 | 8 | Alexis Santos | Portugal | 25.78 | |
21 | 4 | 2 | Cheng Feiyi | Kina | 25.83 | |
22 | 4 | 1 | Shin Hee-Wong | Sør-Korea | 25.84 | |
23 | 4 | 9 | Felix Wolf | Tyskland | 25.90 | |
24 | 4 | 0 | Charles Francis | Canada | 26.10 | |
25 | 5 | 1 | Guven Duvan | Tyrkia | 26.25 | |
26 | 3 | 4 | Martin Baďura | Tsjekkia | 26.26 | |
27 | 5 | 9 | Bilal Achelhi | Marokko | 26.27 | |
28 | 6 | 0 | Péter Bernek | Ungarn | 26.36 | |
29 | 5 | 0 | Alexandr Tarabrin | Kasakhstan | 26.39 | |
30 | 3 | 5 | Charles Hockin | Paraguay | 26.41 | |
31 | 6 | 9 | Mohamed Khaled | Egypt | 26.44 | |
32 | 3 | 6 | Artiom Gladun | Moldova | 26.93 | |
33 | 3 | 2 | Jordan Augier | Saint Lucia | 27.16 | |
34 | 3 | 1 | Ngou Pok Man | Macao | 27.18 | |
35 | 3 | 7 | Heshan Unamboowe | Sri Lanka | 27.23 | |
36 | 3 | 3 | Khachik Plavchyan | Armenia | 27.97 | |
37 | 3 | 9 | Hamdan Bayusuf | Kenya | 28.20 | |
38 | 2 | 8 | Gilles Marquet | Mauritius | 28.54 | |
39 | 3 | 0 | Eisner Barberena | Nicaragua | 28.71 | |
40 | 2 | 5 | Maroun Waked | Libanon | 29.31 | |
41 | 2 | 3 | Pablo Feo Mato | Andorra | 29.47 | |
42 | 2 | 6 | Erdenemunkh Demuul | Mongolia | 29.82 | |
43 | 2 | 4 | Victor Torres | De amerikanske Jomfruøyer | 30.01 | |
44 | 2 | 2 | Arnold Kisulo | Uganda | 31.08 | |
45 | 2 | 0 | Umarkhon Alizoda | Tadsjikistan | 33.37 | |
46 | 2 | 9 | Storm Hablich | Saint Vincent og Grenadinene | 34.20 | |
47 | 1 | 3 | Miraj Prajapati | Nepal | 34.74 | |
48 | 1 | 5 | Ebrahim Al-Maleki | Jemen | 34.84 | |
49 | 1 | 2 | Awoussou Ablam | Benin | 35.85 | |
50 | 2 | 7 | Hamidou Seydou Lansina | Niger | 36.65 | |
51 | 1 | 6 | Sahr James | Sierra Leone | 37.36 | |
52 - | 3 | 8 | Samson Opuakpo Forcados | Nigeria | Diskvalifisert | |
53 - | 1 | 4 | Abdelrahim Mohamed Abdelrahim | Sudan | Startet ikke | |
53 - | 2 | 1 | Louis Croenen | Belgia | Startet ikke | |
53 - | 4 | 6 | Ryosuke Irie | Japan | Startet ikke |
Semifinaler
Semifinalene ble avholdt fra kl 19.15.[6]
Semifinale 1
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | Guy Barnea | Israel | 24.73 | Q |
2 | 2 | Matt Grevers | USA | 24.79 | Q |
3 | 4 | Aschwin Wildeboer Faber | Spania | 24.90 | Q |
4 | 7 | Jonatan Kopelev | Israel | 24.95 | Q |
5 | 3 | Bastiaan Lijesen | Nederland | 24.99 | |
6 | 5 | Gerhardus Zandberg | Sør-Afrika | 25.24 | |
7 | 8 | Juan Miguel Rando | Spania | 25.28 | |
8 | 1 | Pavel Sankovich | Belarus | 25.36 |
Semifinale 2
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | Camille Lacourt | Frankrike | 24.39 | Q |
2 | 5 | Jérémy Stravius | Frankrike | 24.45 | Q |
3 | 4 | Daniel Orzechowski | Brasil | 24.79 | Q |
4 | 2 | Sun Xiaolei | Kina | 24.95 | Q |
5 | 8 | Federico Grabich | Argentina | 25.16 | |
6 | 7 | Lavrans Solli | Norge | 25.18 | |
7 | 1 | Ashley Delaney | Australia | 25.21 | |
8 | 3 | David Plummer | USA | 26.00 |
Finale
Finalen ble avholdt kl 18.02.[7]
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Camille Lacourt | Frankrike | 24.42 | |
02 | 5 | Jérémy Stravius | Frankrike | 24.54 | |
02 | 6 | Matt Grevers | USA | 24.54 | |
4 | 7 | Aschwin Wildeboer Faber | Spania | 24.58 | |
5 | 8 | Sun Xiaolei | Kina | 24.76 | |
6 | 2 | Daniel Orzechowski | Brasil | 24.87 | |
7 | 3 | Guy Barnea | Israel | 25.14 | |
8 | 1 | Jonatan Kopelev | Israel | 25.19 |
Referanser
- ^ «BCN 2013 – Swimming: Schedule». FINA. 8. juli 2013. Arkivert fra originalen 23. desember 2013. Besøkt 21. juli 2013. «Arkivert kopi». Archived from the original on 23. desember 2013. Besøkt 21. juli 2013. CS1-vedlikehold: Uheldig URL (link)
- ^ Start list
- ^ «Liam Tancock sets world record and claims gold at World Championships in Rome». The Daily Telegraph. 2. august 2009. Besøkt 21. juli 2013.
- ^ «Tancock claims gold for Britain». BBC Sport. 2. august 2009. Besøkt 16. november 2011.
- ^ Resultater forsøksheat
- ^ Semifinaleresultater
- ^ Final Results
Eksterne lenker
- Barcelona 2013 Swimming Coverage
Autoritetsdata