Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2013
| |||
Data | 25 sierpnia | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Chungju | ||
Liczba konkurencji | 22 (+ 5 konkurencji osób niepełnosprawnych) |
43. Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie odbyły się między 25 sierpnia a 1 września 2013 w południowokoreańskim mieście Chungju. Zawody rozgrywane były na Jeziorze Tangeum.
Kalendarz
Q | Kwalifikacje |
R | Repasaże |
Ć | Ćwierćfinały |
P | Półfinały |
F | Finały |
Kalendarz | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Konkurencja | Data | |||||||||
25.08 | 26.08 | 27.08 | 28.08 | 29.08 | 30.08 | 31.08 | 01.09 | |||
Mężczyźni | ||||||||||
M1x (jedynka) | Q | R | Ć | P (C/D) | P (A/B) | F (E/D/C) | F (B/A) | |||
M2x (dwójka podwójna) | Q | R | P | F (C) | F (B/A) | |||||
LM1x (jedynka wagi lekkiej) | Q | R | P | F | ||||||
LM2x (dwójka podwójna wagi lekkiej) | Q | R | P | F (D/C) | F (B/A) | |||||
LM4x (czwórka podwójna wagi lekkiej) | R | F | ||||||||
M4x (czwórka podwójna) | Q | R | F | |||||||
M2 (dwójka bez sternika) | Q | R | P | F (C) | F (B/A) | |||||
M4 (czwórka bez sternika) | Q | R | P | F (C) | F (B/A) | |||||
LM2 (dwójka bez sternika wagi lekkiej) | Q | R | F | |||||||
LM4 (czwórka bez sternika wagi lekkiej) | Q | R | P | F (C) | F (B/A) | |||||
M2+ (dwójka ze sternikiem) | Q | R | F | |||||||
M8+ (ósemka) | Q | R | F | |||||||
LM8+ (ósemka wagi lekkiej) | R | F | ||||||||
Kobiety | ||||||||||
W1x (jedynka) | Q | R | P | F (C) | F (B/A) | |||||
W2x (dwójka podwójna) | Q | R | P | F (C) | F (B/A) | |||||
LW1x (jedynka wagi lekkiej) | Q | R | P | F | ||||||
LW2x (dwójka podwójna wagi lekkiej) | Q | R | P | F (C) | F (B/A) | |||||
LW4x (czwórka podwójna wagi lekkiej) | R | F | ||||||||
W4x (czwórka podwójna) | Q | R | F | |||||||
W2 (dwójka bez sternika) | Q | R | F | |||||||
W4 (czwórka bez sternika) | R | F | ||||||||
W8+ (ósemka) | Q | R | F |
Medaliści
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zawodnik | Czas | Zawodnik | Czas | Zawodnik | Czas | |
M1x (jedynka)[1] szczegóły | Ondřej Synek | 6:45,24 | Ángel Fournier | 6:48,91 | Marcel Hacker | 6:49,39 |
M2x (dwójka podwójna)[2] szczegóły | Norwegia Nils Jakob Hoff Kjetil Borch | 6:09,51 | Litwa Rolandas Maščinskas Saulius Ritter | 6:10,87 | Włochy Francesco Fossi Romano Battisti | 6:12,54 |
M4x (czwórka podwójna)[3] szczegóły | Chorwacja David Šain Martin Sinković Damir Martin Valent Sinković | 5:53,57 | Niemcy Karl Schulze Paul Heinrich Lauritz Schoof Tim Grohmann | 5:54,39 | Wielka Brytania Graeme Thomas Sam Townsend Charles Cousins Peter Lambert | 5:54,78 |
M2 (dwójka bez sternika)[4] szczegóły | Nowa Zelandia Eric Murray Hamish Bond | 6:34,98 | Francja Germain Chardin Dorian Mortelette | 6:41,74 | Holandia Rogier Blink Mitchel Steenman | 6:45,67 |
M4 (czwórka bez sternika)[5] szczegóły | Holandia Boaz Meylink Kaj Hendriks Mechiel Versluis Robert Lücken | 6:13,95 | Australia William Lockwood Alexander Lloyd Spencer Turrin Joshua Dunkley-Smith | 6:14,58 | Stany Zjednoczone Grant James Seth Weil Henrik Rummel Michael Gennaro | 6:15,46 |
M2+ (dwójka ze sternikiem)[6] szczegóły | Włochy Luca Parlato Vincenzo Abbagnale Enrico D’Aniello | 7:09,15 | Niemcy Paul Schröter Bastian Bechler Jonas Wiesen | 7:12,34 | Francja Matthieu Moinaux Laurent Cadot Benjamin Manceau | 7:13,50 |
M8+ (ósemka)[7] szczegóły | Wielka Brytania Daniel Ritchie Tom Ransley Alex Gregory Peter Reed Mohamed Sbihi Andrew Triggs Hodge George Nash William Satch Phelan Hill | 5:30,35 | Niemcy Hannes Ocik Maximilian Munski Eric Johannesen Maximilian Reinelt Anton Braun Felix Drahotta Richard Schmidt Kristof Wilke Martin Sauer | 5:30,89 | Stany Zjednoczone Ian Silveira Ross James Nareg Guregian Ambrose Puttmann Austin Hack Stephen Kasprzyk Thomas Dethlefs Thomas Peszek Zachary Vlahos | 5:33,92 |
LM1x (jedynka wagi lekkiej)[8] szczegóły | Henrik Stephansen | 7:11,13 | Jérémie Azou | 7:12,94 | Péter Galambos | 7:14,38 |
LM2x (dwójka podwójna wagi lekkiej)[9] szczegóły | Norwegia Kristoffer Brun Are Strandli | 6:36,04 | Szwajcaria Simon Schürch Mario Gyr | 6:37,11 | Wielka Brytania Richard Chambers Peter Chambers | 6:38,04 |
LM4x (czwórka podwójna wagi lekkiej)[10] szczegóły | Grecja Jeorjos Konsolas Spyridon Giannaros Panajotis Magdanis Eleftherios Konsolas | 6:03,44 | Niemcy Moritz Moos Julius Peschel Jonas Schützeberg Jason Osborne | 6:05,55 | Włochy Paolo Ghidini Matteo Mulas Andrea Cereda Francesco Rigon | 6:07,19 |
LM2 (dwójka bez sternika wagi lekkiej)[11] szczegóły | Szwajcaria Simon Niepmann Lucas Tramer | 6:49,85 | Włochy Elia Luini Martino Goretti | 6:51,48 | Wielka Brytania Sam Scrimgeour Mark Aldred | 6:52,08 |
LM4 (czwórka bez sternika wagi lekkiej)[12] szczegóły | Dania Kasper Winther Jørgensen Jacob Larsen Jacob Barsøe Morten Jørgensen | 5:55,68 | Nowa Zelandia James Hunter James Lassche Peter Taylor Curtis Rapley | 5:57,28 | Wielka Brytania Adam Freeman-Pask William Fletcher Jonathan Clegg Chris Bartley | 5:59,98 |
LM8+ (ósemka wagi lekkiej)[13] szczegóły | Włochy Simone Molteni Catello Amarante Petru Zaharia Leone Barbaro Stefano Oppo Vincenzo Serpico Francesco Schisano Paolo di Girolamo Enrico D’Aniello | 6:02,27 | Australia John Price John McDonnell Timothy Widdicombe Alister Foot Blair Tunevitsch Darryn Purcell Nicholas Silcox Simon Nola Timothy Webster | 6:06,51 | Stany Zjednoczone David Morgenstern Bryan Pape Tobin McGee Brendan Mulvey Dorian Weber Joshua Getz Peter Gibson Sean Gibel Michael Hwang | 6:10,20 |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zawodnik | Czas | Zawodnik | Czas | Zawodnik | Czas | |
W1x (jedynka)[14] szczegóły | Kim Crow | 7:31,34 | Emma Twigg | 7:33,57 | Miroslava Knapková | 7:36,88 |
W2x (dwójka podwójna)[15] szczegóły | Donata Vištartaitė Milda Valčiukaitė | 6:51,82 | Fiona Bourke Zoe Stevenson | 6:51,86 | Kaciaryna Karsten Julija Biczyk | 6:55,90 |
W4x (czwórka podwójna)[16] szczegóły | Niemcy Annekatrin Thiele Carina Bär Julia Richter Britta Oppelt | 6:41,86 | Kanada Emily Cameron Katharine Goodfellow Carling Zeeman Antje von Seydlitz-Kurzbach | 6:45,02 | Polska Sylwia Lewandowska Joanna Leszczyńska Magdalena Fularczyk Natalia Madaj | 6:46,27 |
W2 (dwójka bez sternika)[17] szczegóły | Wielka Brytania Helen Glover Polly Swann | 7:22,82 | Rumunia Roxana Cogianu Nicoleta Albu | 7:25,75 | Nowa Zelandia Kayla Pratt Rebecca Scown | 7:27,58 |
W4 (czwórka bez sternika)[18] szczegóły | Stany Zjednoczone Emily Huelskamp Olivia Coffey Tessa Gobbo Felice Mueller | 6:43,15 | Kanada Sarah Black Christine Roper Natalie Mastracci Cristy Nurse | 6:47,62 | Australia Hannah Vermeersch Alexandra Hagan Charlotte Sutherland Lucy Stephan | 6:49,26 |
W8+ (ósemka)[19] szczegóły | Stany Zjednoczone Amanda Polk Kerry Simmons Emily Regan Lauren Schmetterling Grace Luczak Meghan Musnicki Victoria Opitz Caroline Lind Katelin Snyder | 6:02,14 | Rumunia Cristina Ilie Ionelia Zaharia Cristina Grigoraș Ioana Craciun Camelia Lupascu Andreea Boghian Roxana Cogianu Nicoleta Albu Daniela Druncea | 6:07,04 | Kanada Lisa Roman Jennifer Martins Carolyn Ganes Susanne Grainger Sarah Black Christine Roper Natalie Mastracci Cristy Nurse Kristen Kit | 6:09,34 |
LW1x (jedynka wagi lekkiej)[20] szczegóły | Michaela Taupe-Traer | 7:50,62 | Ekaterini Nikolaidu | 7:53,23 | Ruth Walczak | 7:54,12 |
LW2x (dwójka podwójna wagi lekkiej)[21] szczegóły | Włochy Laura Milani Elisabetta Sancassani | 7:17,31 | Stany Zjednoczone Kristin Hedstrom Kathleen Bertko | 7:20,73 | Niemcy Lena Müller Anja Noske | 7:22,24 |
LW4x (czwórka podwójna wagi lekkiej)[22] szczegóły | Holandia Mirte Kraaijkamp Maaike Head Rianne Sigmond Marie-Anne Frenken | 6:49,80 | Stany Zjednoczone Rachel Stortvedt Hillary Saeger Helen Tompkins Nancy Miles | 6:54,22 | Włochy Greta Masserano Enrica Marasca Giulia Pollini Eleonora Trivella | 6:57,06 |
Konkurencje niepełnosprawnych
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zawodnik | Czas | Zawodnik | Czas | Zawodnik | Czas | |
ASW1x (jedynka kobiet)[23] szczegóły | Natalia Bolszakowa | 5:13,95 | Birgit Skarstein | 5:18,79 | Claudia Santos | 5:29,82 |
ASM1x (jedynka mężczyzn)[24] szczegóły | Erik Horrie | 4:35,98 | Igor Bondar | 4:42,62 | Alexey Chuvashev | 4:44,15 |
TAMix2x (dwójka mieszana)[25] szczegóły | Australia Gavin Bellis Kathryn Ross | 3:58,00 | Francja Perle Bouge Stephane Tardieu | 3:59,93 | Ukraina Iryna Kyryczenko Dmytro Iwanow | 4:03,34 |
LTAMix2x (mieszana dwójka wagi lekkiej)[26] szczegóły | Ukraina Kateryna Morozowa Dmytro Aleksiejew | 3:27,98 | Niemcy Dmytro Molkenthin Marcus Klemp | 3:34,48 | Stany Zjednoczone Paul Hurley Natalie McCarthy | 4:08,59 |
LTAMix4+ (mieszana czwórka ze sternikiem wagi lekkiej)[27] szczegóły | Wielka Brytania Pam Relph Naomi Riches Oliver Hester James Fox Oliver James | 3:16,12 | Włochy Paola Protopapa Lucilla Aglioti Tommaso Schettino Omar Airolo Giuseppe Di Capua | 3:21,70 | Południowa Afryka Shannon Murray Lucy Perold Dieter Rosslee Gavin Kilpatrick Willie Morgan | 3:22,90 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Włochy | 3 | 2 | 3 | 8 |
2. | Australia | 3 | 2 | 1 | 6 |
3. | Wielka Brytania | 2 | 0 | 4 | 6 |
4. | Stany Zjednoczone | 2 | 2 | 4 | 8 |
5. | Norwegia | 2 | 1 | 0 | 3 |
6. | Holandia | 2 | 0 | 1 | 3 |
7. | Dania | 2 | 0 | 0 | 2 |
8. | Niemcy | 1 | 5 | 2 | 8 |
9. | Nowa Zelandia | 1 | 3 | 1 | 5 |
10. | Ukraina | 1 | 1 | 1 | 3 |
11. | Grecja | 1 | 1 | 0 | 2 |
Litwa | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Szwajcaria | 1 | 1 | 0 | 2 | |
14. | Czechy | 1 | 0 | 1 | 2 |
Rosja | 1 | 0 | 1 | 2 | |
16. | Austria | 1 | 0 | 0 | 1 |
Chorwacja | 1 | 0 | 0 | 1 | |
18. | Francja | 0 | 3 | 1 | 4 |
19. | Kanada | 0 | 2 | 1 | 3 |
20. | Rumunia | 0 | 2 | 0 | 2 |
21. | Rumunia | 0 | 1 | 0 | 1 |
22. | Brazylia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Białoruś | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Węgry | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Polska | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Południowa Afryka | 0 | 0 | 1 | 1 |
Przypisy
- ↑ Results Men’s Single Sculls (M1x). 1 września 2013. [dostęp 2013-09-02]. (ang.).
- ↑ Results Men’s Double Sculls (M2x). 1 września 2013. [dostęp 2013-09-02]. (ang.).
- ↑ Results Men’s Quadruple Sculls (M4x). 31 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ Results Men’s Pair (M2-). 31 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ Results Men’s Four (M4-). 31 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ Results Men’s Coxed Pair (M2+). 30 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ Results Men’s Eight (M8+). 1 września 2013. [dostęp 2013-09-02]. (ang.).
- ↑ Results Lightweight Men’s Single Sculls (LM1x). 30 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ Results Lightweight Men’s Double Sculls (LM2x). 31 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ Results Lightweight Men’s Quadruple Sculls (LM4x). 30 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ Results Lightweight Men’s Pair (LM2-). 30 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ Results Lightweight Men’s Four (LM4-). 1 września 2013. [dostęp 2013-09-02]. (ang.).
- ↑ Results Lightweight Men’s Eight (LM8+). 30 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ Results Women’s Single Sculls (W1x). 1 września 2013. [dostęp 2013-09-02]. (ang.).
- ↑ Results Women’s Double Sculls (W2x). 1 września 2013. [dostęp 2013-09-02]. (ang.).
- ↑ Results Women’s Quadruple Sculls (W4x). 31 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ Results Women’s Pair (W2-). 31 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ Results Women’s Four (W4-). 30 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ Results Women’s Eight (W8+). 1 września 2013. [dostęp 2013-09-02]. (ang.).
- ↑ Results Lightweight Women’s Single Sculls (LW1x). 30 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ Results Lightweight Women’s Double Sculls (LW2x). 31 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ Results Lightweight Women’s Quadruple Sculls (LW4x). 30 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ AS Women’s Single Sculls (ASW1x). 28 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ AS Men’s Single Sculls (ASM1x). 28 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ TA Mixed Double Sculls (TAMix2x). 28 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ LTA Mixed Double Sculls (LTAMix2x). 28 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
- ↑ LTA Mixed Coxed Four (LTAMix4+). 28 sierpnia 2013. [dostęp 2013-08-31]. (ang.).
Bibliografia
- Oficjalna strona mistrzostw (ang. • kor.)
- 2013 WCH Chungju – Provisional Programme
- p
- d
- e
|