Cena Izvestijí 1984
Cena Izvestijí 1984 | |
---|---|
Podrobnosti turnaje | |
Pořadatel | Sovětský svaz Sovětský svaz |
Města | Moskva |
Datum konání | 16.12 – 21.12 1984 |
Konečné pořadí | |
1. místo | Sovětský svaz |
2. místo | Československo |
3. místo | Finsko |
4. místo | Švédsko |
< Rok 1983 Rok 1985 > |
Osmnáctý ročník Ceny Izvestijí se konal od 16. do 21. 12. 1984 v Moskvě. Zúčastnilo se pět reprezentačních mužstev, která se utkala jednokolovým systémem každý s každým.
Výsledky a tabulka
SSSR | ČSSR | FIN | SWE | GER | V | R | P | Skóre | B | ||
1. | SSSR | 5:0 | 8:1 | 10:0 | 6:0 | 4 | 0 | 0 | 29:1 | 8 | |
2. | ČSSR | 0:5 | 4:6 | 3:1 | 10:3 | 2 | 0 | 2 | 17:15 | 4 | |
3. | Finsko | 1:8 | 6:4 | 3:5 | 6:3 | 2 | 0 | 2 | 16:20 | 4 | |
4. | Švédsko | 0:10 | 1:3 | 5:3 | 2:1 | 2 | 0 | 2 | 8:17 | 4 | |
5. | SRN | 0:6 | 3:10 | 3:6 | 1:2 | 0 | 0 | 4 | 7:24 | 0 |
SSSR – SRN 6:0 (2:0, 0:0, 4:0)
16. prosince 1984 – Moskva
Branky SSSR: 7. Viktor Žluktov, 10. Sergej Světlov, 51. Michail Varnakov, 41. Vjačeslav Fetisov, 48. Vjačeslav Fetisov, 57. Sergej Makarov.
Rozhodčí: Vladimír Šubrt (TCH) – Michail Galinovskij (URS), Pavlovskij (URS)
Vyloučení: 5:4 (1:0)
SSSR: Vladimir Myškin – Alexej Kasatonov, Vjačeslav Fetisov, Zinetula Biljaletdinov, Vasilij Pěrvuchin, Alexej Gusarov, Irek Gimajev, Igor Stělnov, Sergej Starikov – Sergej Makarov, Igor Larionov, Vladimir Krutov – Sergej Světlov, Anatolij Semjonov, Sergej Jašin – Nikolaj Drozděckij, Viktor Žluktov, Jurij Leonov – Alexandr Skvorcov, Vjačeslav Bykov, Michail Varnakov.
Německo: Helmut de Raaf – Udo Kießling, Horst-Peter Kretschmer, Rainer Blum, Peter Scharf, Dieter Medicus, Manfred Schuster, Joachim Reil, Ignaz Berndaner – Marcus Kuhl, Erich Kühnhackl, Manfred Wolf – Franz Reindl, Gerd Truntschka, Ernst Höfner – Jochen Mörz, Michael Betz, Dieter Hegen – Peter Schiller, Peter Obresa, Axel Kammerer.
Československo – Švédsko 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
16. prosince 1984 – Moskva
Branky Československa: 33. Vincent Lukáč, 58. Petr Klíma, 60. Petr Klíma.
Branky Švédska: 23. Michael Thelvén.
Rozhodčí: Jurij Karandin (URS) – Jurij Smirnov (URS), Samojlov (URS)
Vyloučení: 8:8 (0:1, 1:0)
ČSSR: Jiří Králík – Radoslav Svoboda, Jaroslav Benák, Arnold Kadlec, Peter Slanina, Antonín Stavjaňa, Mojmír Božík, Ernest Bokroš – Vincent Lukáč, Ján Vodila, Igor Liba – Jiří Lála, Ladislav Svozil, Vladimír Caldr – Petr Rosol, Dárius Rusnák, Petr Klíma – Jiří Hrdina, Dušan Pašek, Pavel Richter.
Švédsko: Rolf Ridderwall – Michael Thelvén, Anders Eldebrink, Magnus Svensson, Tommy Albelin, Kjell Samuelsson, Bo Ericsson, Thomas Åhlén, Peter Lindgren – Jens Öhling, Per-Erik Eklund, Peter Gradin – Anders Carlsson, Erik Stålnacke, Lars-Göran Niemi – Kent Johansson, Matti Pauna, Lars-Gunnar Pettersson – Mikael Granstedt, Johnny Strid, Jonas Bergqvist.
Švédsko – SRN 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
17. prosince 1984 – Moskva
Branky Švédska: 22. Erik Stålnacke, 51. Lars-Gunnar Pettersson
Branky Německa: 3. Rainer Blum.
Rozhodčí: Seppo Mäkelä (FIN) – Anatolij Jegorov (URS), Igor Prusov (URS)
Vyloučení: 5:9 (0:1, 2:1)
Švédsko: Rolf Ridderwall – Michael Thelvén, Anders Eldebrink, Thomas Åhlén, Peter Lindgren, Kjell Samuelsson, Bo Ericsson, Magnus Svensson, Tommy Albelin – Jens Öhling, Per-Erik Eklund, Peter Gradin – Mikael Granstedt, Erik Stålnacke, Lars-Göran Niemi – Anders Carlsson, Kent Johansson, Jonas Bergqvist - Johnny Strid, Matti Pauna, Lars-Gunnar Pettersson.
Německo: Mathias Hoppe – Udo Kießling, Horst-Peter Kretschmer, Rainer Blum, Peter Scharf, Dieter Medicus, Manfred Schuster, Joachim Reil, Ignaz Berndaner – Marcus Kuhl, Erich Kühnhackl, Manfred Wolf – Franz Reindl, Gerd Truntschka, Ernst Höfner – Peter Obresa, Peter Schiller, Axel Kammerer - Dieter Hegen, Jochen Mörz, Michael Betz.
SSSR – Finsko 8:1 (4:0, 1:0, 3:1)
17. prosince 1984 – Moskva
Branky SSSR: 3. Vjačeslav Bykov, 8. Alexej Kasatonov, 11. Vjačeslav Fetisov, 19. Alexej Kasatonov, 33. Sergej Makarov, 41. Alexej Kasatonov, 49. Igor Larionov, 51. Irek Gimajev.
Branky Finska: 58. Raimo Helminen.
Rozhodčí: Lars Henriksson (SWE) – Konstantin Komisarov (URS), Palačev (URS)
Vyloučení: 4:5 (3:0)
SSSR: Sergej Mylnikov – Alexej Kasatonov, Vjačeslav Fetisov, Zinetula Biljaletdinov, Vasilij Pěrvuchin, Alexej Gusarov, Irek Gimajev, Igor Stělnov, Sergej Starikov – Sergej Makarov, Igor Larionov, Vladimir Krutov – Sergej Světlov, Anatolij Semjonov, Sergej Jašin – Nikolaj Drozděckij, Viktor Žluktov, Jurij Leonov – Alexandr Skvorcov, Vjačeslav Bykov, Michail Varnakov.
Finsko: Jukka Tammy – Arto Ruotanen, Petteri Lehto, Jukka Hirsimäki, Jukka Virtanen, Harry Nikander, Kari Suoraniemi, Ville Sirén, Jussi Lepistö – Pekka Arbelius, Pekka Järvelä, Hannu Järvenpää – Anssi Melametsä, Harri Tuohimaa, Ari Vuori – Arto Sirviö, Raimo Helminen, Risto Kerminen - Timo Susi, Christian Ruuttu, Markku Kiimalainen.
Československo – Finsko 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)
18. prosince 1984 – Moskva
Branky Československa: 9. Igor Liba, 29. Igor Liba, 30. Pavel Richter, 51. Dárius Rusnák.
Branky Finska: 5. Ari Vuori, 18. Kari Suoraniemi, 24. Pekka Järvelä, 37. Timo Susi, 51. Harri Tuohimaa, 57. Raimo Helminen
Rozhodčí: Josef Kompalla (GER) – Michail Galinovskij (URS), Pavlovskij (URS)
Vyloučení: 2:4 (0:0)
ČSSR: Jaromír Šindel (24. Jiří Králík) – Mojmír Božík, Jaroslav Benák, Arnold Kadlec, Juraj Bakoš, Peter Slanina, Antonín Stavjaňa, Ernest Bokroš – Vincent Lukáč, Ján Vodila, Igor Liba – Jiří Lála, Ladislav Svozil, Vladimír Caldr – Petr Rosol, Dárius Rusnák, Petr Klíma – Jiří Hrdina, Dušan Pašek, Pavel Richter.
Finsko: Kari Takko – Arto Ruotanen, Petteri Lehto, Jukka Hirsimäki, Jukka Virtanen, Harry Nikander, Kari Suoraniemi, Ville Sirén, Jussi Lepistö – Pekka Arbelius, Pekka Järvelä, Hannu Järvenpää – Anssi Melametsä, Harri Tuohimaa, Ari Vuori – Markku Kiimalainen, Christian Ruuttu, Kai Suikkanen – Arto Sirviö, Raimo Helminen, Timo Susi.
SRN – Československo 3:10 (1:3, 1:2, 1:5)
19. prosince 1984 – Moskva
Branky Německa: 5. Franz Reindl, 35. Franz Reindl, 50. Udo Kießling
Branky Československa: 13. Jiří Lála, 15. Ladislav Svozil, 17. Petr Klíma, 29. Jiří Lála, 34. Igor Liba, 43. Petr Rosol, 46. Vladimír Caldr, 46. Dušan Pašek, 49. Vincent Lukáč, 51. Vincent Lukáč.
Rozhodčí: Lars Henriksson (SWE) – Konstantin Komisarov (URS), Palačev (URS)
Vyloučení: 8:9 (1:2, 1:0)
Německo: Mathias Hoppe – Udo Kießling, Horst-Peter Kretschmer, Rainer Blum, Peter Scharf, Joachim Reil, Ignaz Berndaner, Dieter Medicus, Manfred Schuster – Marcus Kuhl, Erich Kühnhackl, Manfred Wolf – Franz Reindl, Gerd Truntschka, Ernst Höfner – Dieter Hegen, Jochen Mörz, Michael Betz – Peter Obresa, Peter Schiller, Axel Kammerer.
ČSSR: Jiří Králík – Peter Slanina, Jaroslav Benák, Arnold Kadlec, Ernest Bokroš, Mojmír Božík, Antonín Stavjaňa – Vincent Lukáč, Ján Vodila, Igor Liba – Jiří Lála, Ladislav Svozil, Vladimír Caldr – Petr Rosol, Dárius Rusnák, Petr Klíma – Jiří Hrdina, Dušan Pašek, Pavel Richter.
SSSR – Švédsko 10:0 (4:0, 3:0, 3:0)
19. prosince 1984 – Moskva
Branky SSSR: 9. Michail Varnakov, 13. Sergej Světlov, 14. Nikolaj Drozděckij, 17. Sergej Jašin, 22. Vasilij Pěrvuchin, 22. Anatolij Semjonov, 37. Vjačeslav Bykov, 41. Sergej Makarov, 48. Alexandr Skvorcov, 49. Vladimir Krutov.
Rozhodčí: Josef Kompalla (GER) – Michail Galinovskij (URS), Pavlovskij (URS)
Vyloučení: 1:1 (1:0)
SSSR: Sergej Mylnikov – Alexej Kasatonov, Vjačeslav Fetisov, Zinetula Biljaletdinov, Vasilij Pěrvuchin, Alexej Gusarov, Irek Gimajev, Igor Stělnov, Sergej Starikov – Sergej Makarov, Igor Larionov, Vladimir Krutov – Sergej Světlov, Anatolij Semjonov, Sergej Jašin – Nikolaj Drozděckij, Viktor Žluktov, Jurij Leonov – Alexandr Skvorcov, Vjačeslav Bykov, Michail Varnakov.
Švédsko: Åke Lilljebjörn – Michael Thelvén, Anders Eldebrink, Tommy Albelin, Bo Ericsson, Thomas Åhlén, Peter Lindgren, Kjell Samuelsson, Magnus Svensson -Jens Öhling, Per-Erik Eklund, Peter Gradin – Mikael Granstedt, Erik Stålnacke, Lars-Göran Niemi – Anders Carlsson, Kent Johansson, Jonas Bergqvist - Johnny Strid, Matti Pauna, Lars-Gunnar Pettersson.
Švédsko – Finsko 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
20. prosince 1984 – Moskva
Branky Švédska: 7. Peter Gradin, 23. Anders Eldebrink, 47. Anders Carlsson, 53. Lars-Gunnar Pettersson, 57. Peter Gradin.
Branky Finska: 8. Arto Ruotanen, 22. Jouko Narvanmaa, 30. Christian Ruuttu.
Rozhodčí: Vladimír Šubrt (TCH) – Jurij Smirnov (URS), Samojlov (URS)
Vyloučení: 7:9 (0:0)
Švédsko: Rolf Ridderwall – Michael Thelvén, Anders Eldebrink, Kjell Samuelsson, Bo Ericsson, Thomas Åhlén, Peter Lindgren, Tommy Albelin, Magnus Svensson - Jens Öhling, Per-Erik Eklund, Peter Gradin – Jonas Bergqvist, Lars-Göran Niemi, Erik Stålnacke - Mikael Granstedt, Johnny Strid, Anders Carlsson - Matti Pauna, Kent Johansson, Lars-Gunnar Pettersson.
Finsko: Jukka Tammy – Arto Ruotanen, Petteri Lehto, Jukka Virtanen, Jouko Narvanmaa, Jukka Hirsimäki, Jussi Lepistö, Harry Nikander, Kari Suoraniemi - Pekka Arbelius, Pekka Järvelä, Hannu Järvenpää – Anssi Melametsä, Harri Tuohimaa, Ari Vuori – Arto Sirviö, Raimo Helminen, Timo Susi - Markku Kiimalainen, Christian Ruuttu, Kai Suikkanen.
Finsko – SRN 6:3 (2:0, 0:0, 4:3)
21. prosince 1984 – Moskva
Branky Finska: 13. Christian Ruuttu, 15. Pekka Arbelius, 41. Hannu Järvenpää, 44. Kai Suikkanen, 49. Hannu Järvenpää, 57. Markku Kiimalainen.
Branky Německa: 42. Ernst Höfner, 47. Erich Kühnhackl, 59. Ernst Höfner.
Rozhodčí: Jurij Karandin – Noskov (URS), Afanasjev (URS)
Vyloučení: 8:6 (1:1, 1:0)
Finsko: Kari Takko – Kari Suoraniemi, Jussi Lepistö, Jukka Virtanen, Jouko Narvanmaa, Jukka Hirsimäki, Ville Sirén - Anssi Melametsä, Harri Tuohimaa, Ari Vuori – Arto Sirviö, Raimo Helminen, Timo Susi - Markku Kiimalainen, Christian Ruuttu, Kai Suikkanen - Pekka Arbelius, Pekka Järvelä, Hannu Järvenpää.
Německo: Helmut de Raaf – Udo Kießling, Horst-Peter Kretschmer, Rainer Blum, Peter Scharf, Joachim Reil, Ignaz Berndaner - Marcus Kuhl, Erich Kühnhackl, Peter Schiller - Franz Reindl, Ernst Höfner, Axel Kammerer - Manfred Wolf, Peter Obresa, Michael Betz - Dieter Medicus, Jochen Mörz, Manfred Schuster.
SSSR – Československo 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
21. prosince 1984 – Moskva
Branky SSSR: 7. Vladimir Krutov, 29. Sergej Makarov, 38. Sergej Jašin, 44. Igor Larionov, 55. Jurij Leonov.
Rozhodčí: Josef Kompalla (GER) – Anatolij Jegorov (URS), Igor Prusov (URS)
Vyloučení: 5:8 (0:1)
ČSSR: Jiří Králík – Peter Slanina, Jaroslav Benák, Mojmír Božík, Antonín Stavjaňa, Arnold Kadlec, Ernest Bokroš, Juraj Bakoš – Vincent Lukáč, Ján Vodila, Igor Liba – Jiří Lála, Ladislav Svozil, Vladimír Caldr – Petr Rosol, Dárius Rusnák, Petr Klíma – Jiří Hrdina, Dušan Pašek, Pavel Richter.
SSSR: Vladimir Myškin – Alexej Kasatonov, Vjačeslav Fetisov, Zinetula Biljaletdinov, Vasilij Pěrvuchin, Alexej Gusarov, Irek Gimajev, Igor Stělnov, Sergej Starikov – Sergej Makarov, Igor Larionov, Vladimir Krutov – Sergej Světlov, Anatolij Semjonov, Sergej Jašin – Nikolaj Drozděckij, Viktor Žluktov, Jurij Leonov – Alexandr Skvorcov, Vjačeslav Bykov, Michail Varnakov.
Statistiky
Nejlepší hráči
Brankář | Vladimir Myškin |
Obránce | Bo Ericsson |
Útočník | Vincent Lukáč |
Kanadské bodování
Poř. | Kanadské bodování | Branky | Přihrávky | Body |
---|---|---|---|---|
1. | Vladimir Krutov | 2 | 7 | 9 |
2. | Sergej Makarov | 4 | 4 | 8 |
3. | Vjačeslav Fetisov | 3 | 3 | 6 |
4. | Vincent Lukáč | 3 | 2 | 5 |
5. | Igor Liba | 3 | 1 | 4 |
5. | Alexej Kasatonov | 3 | 1 | 4 |
Literatura
- Československý sport - 17. prosince, 18. prosince, 19. prosince, 20. prosince, 21. prosince, 22. prosince 1984.
- Hokej 84/85 – Ferdinand Kralovič, Šport 1985
- Malá encyklopedie ledního hokeje – Karel Gut, Václav Pacina, Olympia 1986
Externí odkazy
- (česky) Archív časopisů
- (francouzsky) hockeyarchives
Euro Hockey Tour | |
---|---|
České hokejové hry od roku 1997 součást EHT | Pragobanka Cup: 1994 • 1995 • 1996 • 1997 Česká Pojišťovna Cup: 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 Czech Hockey Games: 2008 • 2009 (duben) • 2009 (září) • 2010 • 2011 KAJOTbet Hockey Games: 2012 • 2013 (duben) • 2013 (srpen) • 2014 • 2015 • 2016 Czech Hockey Games: 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 |
Karjala Cup od roku 1997 součást EHT | |
Channel One Cup od roku 1997 do roku 2021 součást EHT | Mezinárodní turnaj: 1967 • 1968 Izvestije: 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 Baltika Cup: 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 Rosno Cup: 2004 • 2005 Channel One Cup: 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 |
Sweden Hockey Games od roku 1997 součást EHT | Švédský pohár: 1980 • 1984 Švédské hokejové hry: 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 (únor) • 2001 (listopad) • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 LG Hockey Games: 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 Oddset Hockey Games: 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 Sweden Hockey Games: 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 |
Swiss Ice Hockey Games od roku 2022 součást EHT | |
Euro Hockey Tour | 1996/1997 • 1997/1998 • 1998/1999 • 1999/2000 • 2000/2001 • 2001/2002 • 2002/2003 • 2003/2004 • 2004/2005 • 2005/2006 • 2006/2007 • 2007/2008 • 2008/2009 • 2009/2010 • 2010/2011 • 2011/2012 • 2012/2013 • 2013/2014 • 2014/2015 • 2015/2016 • 2016/2017 • 2017/2018 • 2018/2019 • 2019/2020 • 2020/2021 • 2021/2022 • 2022/2023 • 2023/2024 |